Örgü Bebek Elbiseleri

Henüz dünyaya gelmeden onlarca kıyafeti hazır bekliyor bebeklerimizin. Hevesle yaptığınız rengârenk, çeşit çeşit örgü bebek elbiselerini giydirmek için gün saymaya başlıyorsunuz sonrasında. İstekle ve severek yaptığınız kıyafetlerde ne renk ne de model açısından bir sınır var önünüzde. Renkleri, şekilleri korkusuzca kullanabildiğiniz bu alanda ortaya çıkan bir ürünün, güzel olmama ihtimalinden bahsedilemez. Zira sevgiyle, özveriyle yaptığınız bu elbiseleri minicik bir bebek için yapmış olmanız, o işi başlı başına özel ve değerli kılmakta zaten. Eğer sizin de aklınızdan böyle bir girişimde bulunmak geçiyorsa nerden başlayacağınızı bilmeniz, nasıl bir model yapmak istediğinizi netleştirmeniz gerekiyor. Bebekler için tasarlanan onlarca güzel elbise modelinden bir grup derledik size fikir vermesi için. Seveceğinize inandığımız birbirinden güzel modeller:

turuncu-bebek-elbisesi

Harika bir rengi olan bu örgü bebek elbisesinin yapılışı son derece kolaydır. Öncelikle iki ayrı parça halinde örülüp sonradan birleştirilir. Ancak simetrik olarak örülmesi önem arz eder. Bu işlem ince bir iple ve 2 numaralı şiş kullanılarak yapılır. Koltuk altı kısmına kadar düz şekilde örülür. Koltuk altında 1artırıp, 2 ilmek bir örülecek şekilnde periyodik bir örme işlemi uygulanır. Burada oluşan boşluklara elbiseyle aynı renkte, dilerseniz uyumlu başka bir renkte kurdele geçirilir. Elbisenin üzerine dilediğiniz gibi işlemeler yapabilirsiniz. Bebeğinizin gülerek giymesi dileğiyle…

renkli-bebek-elbisesi

Örgü bebek elbiseleri arasında öne çıkmaya başlayan işlenen süslerden ziyade, modeli olmakta son zamanlarda. Esinlenilen şeyler, ortaya birbirinden güzel tasarımlar çıkarmakta. Yine bu modelde de görüldüğü gibi düğmeler elbiselerde uyumu yakalayacak şekilde kullanılmakta.

Bir çileği andıran bu model, oldukça sevimli ve orijinal. Bebek kıyafetlerinde sınır olmadığı bir gerçek olmasına rağmen bazı elbiseleri diğerlerinden daha güzel yapan ölçütler olduğu da inkâr edilemez. Kendi içinde uyumu yakalayan bu örgü elbisede, bebeğiniz çok sevimli görünecek.

Onlarca renk içinde beyazın yerinin ayrı olduğunu hepimiz biliriz. Bebeğinizi pamuklara sarmışçasına bir hava yaratabilirsiniz bu elbiseyle.

pembe-yesil-bebek-elbisesi

Kocaman gülümsemelerine bu cıvıl cıvıl örgü elbiseden başkası gidemezdi. Bebeklerinizin neşesiyle örtüşecek örgülerden biri…

Yine tasarımıyla göz dolduran elbiselerden biri…

Prensesler gibi görünsün diyorsanız bebeklerinize, pembeden şaşmamanız gerekiyor.

Yine tasarımı farklı son derece sevimli, güzel modellerenden biri…

Çiçeklerle zenginleştirilmiş bu modelle, bebeğinizi sevmeden duramayacaksınız.

Şık görünmek bebekler için sıklıkla kullanılan bir terim olmasa da bu elbiseyle şık ve güzel görünmeleri kaçınılmaz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git