Örgü Bebek Patiği Nasıl Örülür

ÖRGÜ BEBEK PATİĞİ NASIL YAPILIR?

Miniklerin ayakları üşümesin isteriz. Bebeğinize kendiniz çok şirin örgü bebek patiği modellerinden seçerek örebilirsiniz. Örgü bebek patiği yapımı en kolay ve hızla bitirilebilen bir örgü çeşididir. Bu yazımıza püf noktalarıyla kolay bebek patiği nasıl örülür onu anlatacağız.

b8BS0d8EaYvi136BNmCX

Renk Renk Çeşitli Modelde Patikler

Küçüğünüze patik örmeye karar verdiyseniz çoğunlukla bunu evde, diğer örgülerden arta kalan iplerle bile yapabilirsiniz. Çok az ip yeterli gelecektir. Yada bebeğinizin örneğin hırkası ile takım olacak bir örgüden bebek patiği düşünebilirsiniz. Her renkten düz yada ebru ip dediğimiz iplerden, oldukça şirin tasarımlarla süsleyerek patik yapabilirsiniz. Özellikle bebek patiği örmek çok keyifli ve eğlenceli bir uğraştır. Minik bir tavşan gibi yada bir fiyonk yardımı ile şirin ve cici bir patik ördüğünüzde kendinizle de gurur duyacaksınız.

orgu-renki-bebek-patigi

Yapım Aşamaları İle Örgü Bebek Patiği Yapılışı

Örgü bebek patiği olarak aklınızda bir model yoksa veya yeni başlayanlardansanız aşamalarıyla bebek patiği nasıl örülür bir göz atalım. Diğer şişlerden daha kısa şişlere ihtiyacınız olacak. Şiş ile örülebildiği gibi tığ ile de örgü bebek patiği örülmesi mümkündür.

pepek-patik-modelleri

Sizin için şişle örülebilen iki renkli bir model seçtik. Bebek patiğimize 44 ilmek ile başlayacağız. Bebeğinizin ayak büyüklüğüne göre ilmek sayısını kendiniz belirleyebilirsiniz. 44 ilmek örerek başladığımız örgümüze 10 sıra haroşa örerek devam ediyoruz. Sonrasında patiğin burun kısmının büyüklüğünü kendimiz belirliyoruz ve buna göre 8-10 ilmek kadar ilmek bırakıyoruz. Sağda ve solda kalan ilmek sayısını ikiye bölüyoruz. En sona kalan iki ilmek birlikte örülüyor. Yani 7 ilmek düz örülüyor 8 ve 9 ikisi birlikte alınıyor. Tersinde de aynı işlemi uyguluyoruz. Bilek arası ve ayak ucu yüksekliğini kendi istediğimiz şekilde ayarlamalıyız.

zBWX9X08JIcDOC6LdgRp

Bu noktaya kadar örmeye devam ediyoruz. Yaklaşık olarak 13 sıra örülüyor. Sağında ve solunda toplam 10 ar ilmek kalıyor. 6 sıra kadar haroşadan sonra, bağcık geçirebileceğimiz delikleri örüyoruz. Bağcık kısmında ilk ilmeği boş alıp iki ilmeği beraber alıyoruz. Yeniden ilk ilmeği boş alıp sonrasını iki ilmeği beraber alarak tamamlıyoruz. Sıra sonunda kadar böyle devam edip kalan kısmına 3 veya 4 sıra lastik örgü yaparak patiği tamamlıyoruz. Daha sonra iki ucundan dikerek ister kurdele ister zincir çekilerek yapılmış bağcıkları delik olarak yaptığımız yerlerden geçirerek işlemi tamamlıyoruz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git