Örgü Bebek Tulumu Modelleri Ve Yapılışı

Örgü işlerinde zor gibi görünse de aslında çok basit yöntemlerle kolayca örebileceğiniz birçok örgü bebek tulumu modelleri mevcuttur. Marifetli kadınların elinden kaçmayacak tulumlar her renk ve çeşitte örülebilir. Düğmeli, çiçek ve çizgi desenleri hatta fermuar ayrıntısı ile de yapılabilir. Sizlere bu yazımızda örgü bebek tulumu modelleri ve yapılışı ile ilgili tüm detayları anlatacağız.

bebekler-icin-tulumlar

Erkek kız fark etmeden renk uyumuna dikkat ederek öreceğiniz tulumları kullanabilirsiniz. Kış aylarında özellikle bir yere gezmeye giderken veya geceleri uyur iken giydirebileceğiniz örgü bebek tulumu yapılışı oldukça basit tekniklerle güzel tasarımlar ortaya çıkabiliyor. Hiç örgü bilmeseniz bile denemeler yaparak ya da düz örü örüp onları süsleyerek işe başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey tarifteki adımları uygulamak olacaktır.

kucuk-bebekler-icin-tulum-cesitleri

Özellikle bezli bebekler için kullanımına uygun  örgü bebek tulumları örüldükten sonra çok şirin ve kullanışlı oluyor. Marifetli ve becerikli annelerin bebekleri için kış aylarında örüp giydirdiği tulumlara her sene yeni modeller eklenmektedir. İşe başlamadan önce bebeğinize yakışacak en uygun rengi seçmelisiniz.  Anne adayıysanız ya da bu kış ne örsem diye düşünmekte iseniz sizin için kaçınılmaz fırsat olan tulum örmek olacaktır. Sizin için kolay bir örnek tarifini aşağıya paylaşalım.

bebek-tulum-modelleme

Örgü Bebek Tulumu Yapılışı İçin Gerekli Olan Malzemeler:

  • Gerektiği miktarda merserize ip
  • 5 nolu şiş
  • Makasbebeklere-tulum-dikme

Örgüden Bebek Tulumu Yapılışı:

  • Şişimize 250 ilmek atarak işinize başlayabilirsiniz.
  • Tulumun lastik kısmına pirinç tekniği veya iki ters örüp tekrar iki düz ya da bir ters bir düz örmek kaydı ile ağız kısmındaki lastiği yirmi sıra örerek oluşturalım.
  • Dört sıra düz örgü ürün.
  • Daha sonraki işlem; bir dolayın üç toplayın tekrar bir dolayın ve dört ilmek düz örün. Tekrar aynı işlemi yaparak sıra bitimine kadar bu tekniği örelim.
  • Bu teknikle ortalama 1,80 veya 2.00 m örelim sonra 60 cm veya 80 cm ikiye katlayalım. Katlanan yanlardan dikip torba şeklini almasını sağlayalım.
  • Geriye kalan kısmı enlemesine katlayarak tekrar dikme işlemini uygulayalım. Böylece kapüşonun da ortaya çıkmış olacaktır.
  • Sıra geldi düğme süslemelerine. Düğme veya bildiğiniz bir modelle süsleyebilir ya da sade bırakabilirsiniz.

bebeklere-renkli-tulum

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git