Örgü Çanta Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi yapacağımız çantayı ister makyaj malzemesi, isterse kalemlik ya da cüzdan olarak kullanabileceğiniz şık ve güzel bir model olarak kullanabilirsiniz. Bunu penye iplerimiz den yapıyoruz. Yapımı oldukça basit ve çok kullanışlı bu modelimizi şimdi görelim. Yapımı çok eğlenceli benim için yapımı kolay olan örgü çabuk biten örgüdür. Eminim sizlerde severek öreceksiniz.
Malzemeler
Penye ip diva
5.5 numara tığ
Astar
Fermuar
Yapılışı
İlk olarak zincir çekerek başlıyoruz. Zincir sayısını sizin yapmak istediğiniz boyuta bağlı istediğiniz kadar çekebilirsiniz. Ben 28 zincir çekerek başlıyorum. 3 zincir çekip üzerine alarak çektiğimiz zincirlerin üzerine 2 li trabzan yaparak devam ediyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi yapıyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde üst kısmına batarak yapıyoruz. Yani döne döne yapılıyor.
çanta 1 resmi


çanta 2 resmi

Daha sonra bu şekilde devam ederken yuvarlak olmasını sağlamak için trabzanın içinden geçirerek oval olmasını sağlıyoruz. Aynı şekilde devam ediyoruz.
çanta 3 resmi
çanta 4 resmi
Köşelerde 3 zincir çekerek yukarı çıkıyoruz ve yine aynı şekilde her trabzanın içine aynı şekilde yaparak istediğiniz genişliğe ulaşınca orda kesersiniz.
çanta 5 resmi
Hiç başka artırma eksiltme olmadan istediğiniz kadar örebilirsiniz. Ve astarını dikip iç kısmına dikmeye geldi. Bunu elde dikmek zorundayız dikiş makinesiyle olmaz. Astarımızı da diktikten sonra harika çantamız hazır. Güle güle kullanın…
çanta 6 resmi
çanta 7 resmi
çanta 8 resmi


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git