Örgü Çiçek Kırlent Modeli Yapımı

Evinizde rengârenk bir tasarım düşünüyorsunuz örgü çiçek kırlent modeli size yardımcı olacak en özel dekorasyon araçlarından olacaktır.  Örgü çiçek kırlenti nasıl yapacağınızı aşama aşama mercek altına alalım. Sizlere örgü çiçek kırlent modeli yapımı ile ilgili tüm detayları ileteceğiz.

ÖRGÜ ÇİÇEK KIRLENT MODELİ YAPIMI AŞAMALARI

Çiçek kırlent yapımı için gerekli malzemeler 4 mm tığ ve tercih edeceğiniz renklerde pamuk iplikler olacaktır. İlk aşama olarak 6 zincir çekilerek halka oluşturulur. 1 zincir çekip başlayarak devamında 15 sık iğne yapılır.

renkli-cicek-kirlent

 

Devamında 3 zincir yapılarak ve her sıraya batarak 32 trabzan oluşturulur.

Bu noktadan sonra değişik renge geçilir. Sıra sonuna dek ön ilmeklere batmak suretiyle örmeye devam edilir. İp sabitlenip sık iğne örülür. Devamında yandaki ilmeğe 1 tekli trabzan yapılır. Yandaki ilmeğe geçilerek aynı noktaya 5 trabzan yapılır. İşlemin devamında ilmeğe 1 tekli trabzan, yanındaki ilmeğe de sık iğne yapılır. Bu sıra devam edilerek 6 sıra yaprak oluşacak şekilde örülür.

Burada ipliğin rengi değiştirilir ve arka ilmeklere batarak örgüye devam edilir. 3 zincirle başlayarak aynı ilmeğe trabzan yapılır. Yandaki ilmeğe 1 trabzan yapılır. Ondan sonraki ilmeğin aynı yerine 2 trabzan yapılır.

kirlent-yapimi

Örgünün devamı aynı renk iplikle yapılır ve ön ilmeklere batarak devam edilir. Ve burada çiçek yaprakları yaparak örgüye devam edilir. 2 sık iğne, 1 tek trabzan devamında 5 ikili trabzan, 1 tekli trabzan ve 2 sık iğne yapılır.

Buradan sonra da aynı renkle örgüye devam edilir. Ön ilmeklere batmaya devam edilir. Önceki gibi çiçek yaprakları oluşturulur. 2 sık iğne, 1 tekli trabzan aynı noktaya 5 ikili trabzan, 1 tekli trabzan ve iki sık iğne yapılır.

İpin rengi değiştirilerek arka ilmeklere batarak her ilmeğe 1 tekli trabzan yapılır. Çiçek yaprakları yapmaya devam edilir.

2016-orgu-modasi

Uygun büyüklüğe gelene kadar örgü devam eder. Trabzanlarda orantılı olarak arttırılır.

Kırlent yapımı aşamaları işlemine devam edilerek örme işlemi sürdürülür. Sonra ön ve arka parça sık iğne ile birleştirilir.

 

Yastık içine elyaf ile doldurularak astar içine doldurulup yastığa yerleştirilir. Artık örgü çiçek kırlent modeli yapımı sona erdi.

 

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git