Örgü Desenli Erkek Yeleği Yapılışı

Örgü oluşu sebebi ile biraz demode gibi görünebilir ancak beyler hiçte böyle düşünmüyor. Tam tersine tasarımcıların farklı formlar katarak tasarladıkları örgü desenli erkek yeleği modelleri günün kurtarıcısı, soğuk havaların ısıtıcısı görevini görmeye her sezon kış aylarında devam ediyor. Bu konuda hiçte şikayet etmeyen beyler örgü yelekleri günlük kullanımın yanı sıra iş hayatında da gömleğin üstüne ceketin içine giyebiliyor. Sizlere örgü desenli erkek yeleği yapılışı ile ilgili bilgiler vereceğiz.
erkek-yelegi-orulusu

 İster kotun isterseniz de kumaş pantolonun üzerine

Alternatiflere uygun bir yelek çok çaba sarf etmeden hazır olmanızı sağlar. Ancak kısa süreli olmanın yanı sıra sık ve göze hitap edecek türde bir tercih yapmanız gerekir. Bu noktada desensiz düz bir yelek beklentileri her açıdan karşılamayabilir. Ancak farklı motifler ile örülen yelek için aynı şeyi söyleyemeyiz. Örneğin örgü desenli yelek ne ile kombin yaparsanız yapın şık bir tamamlayıcı görevini görür kuşkusuz. Peki beyler için örgü desenli yelek nasıl örülür?

erkek-yelegi-orme

Örgü desenli erkek yeleği yapılışı

Örgü deseni yapımı zor gibi görünür fakat çok basittir. İlk iş olarak ipi ve şişi ayarlayın ardından ebatını belirletin ve buna göre ilmik atarak enine başlayın. Yukarıya doru lastik oluşturun bu da bir ters bir düz şeklinde olsun. Belirli bir boyda tamamladığınız lastiğinizi bitirdiğiniz de artık modeli belirleme zamanı örgüyü hangi aralılarda kullanacağınız tamamen size kalmış.

orgu-desenli-erkek-yelegi

Biz nasıl yapacağınızı anlatalım. Belirli bir kısım ördükten sonra 4 ters 12 düz ve tekrar 4 ters yapın. Bu örme işinizi yaklaşık 8 sıra devam ettirin yaptığınız 4 ters 12 düz 4 terse geldiğinizde tekrar 4 ters örüp 12 düzü şişten çıkarın ve sağdaki şişe soldaki son 6 ilmeği soldakine ise sağdaki 6 ilmeği geçirip ipi arkaya atın ve ters örmeye devam edin. Bu işlemi sonuna kadar yapın.

erkek-yelegi-modelleri-2016

 

 

 

 

 

 

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git