Örgü Halkalı Bebek Battaniyesi Yapımı

Örgü bebek battaniyesi yapımı kolay olmaktadır. Birçok örgü eşyada olduğu gibi bu üründe de birbirinden farklı motifler, yani örgü çeşitleri bulunmaktadır. Her biri ayrı bir zarif olup, her bir çeşidinin de albenisi farklı olmaktadır. Doğru şekilde ördüğünüz ve işlemleri sırası ile doğru bir şekilde uyguladığınız zaman, bu ürünü örmede bir zorluk yaşamayacaksınız. Yapacağınız işlem zor olmamasına karşın, dikkatli olmanız ve kendinizi pratikleştirmeniz önem taşımaktadır. Bu örgünün yapımında kullanılan malzemeler, diğer örgü çeşitlerindekiler ile benzerlik göstermektedir. Yani farklı bir malzeme ile çalışmanız gerekmez. Bu da örgüyü kolay hale getiren durumlara birer örnek niteliğindedir.

turuncu-orgu-modeli

Halkalı örgü hakkında

Bebek battaniyesi örgüleri her zaman için hoş görünümlü olmuştur. Fakat bazı modeller ayrı bir güzel görülmekte ve insanları cezp etmektedir.   Örgü halkalı bebek battaniyesi yapımı bunlardan bir tanesi olmaktadır. Zarif duruşu, hoş motifleri ile sempatiklik kazanan bu örgüyü örmekten ve daha sonra da o örgüyü kullanmaktan büyük haz duyacaksınız.

turuncu-halkali-battaniye

Tığ işi örgü halkalı bebek battaniyesi yapımı

Bu örgü çeşidini tığ kullanarak örmeniz sizin için kolay olur ve aynı zamanda da ürünün zarifliğini artırır. Bu sebep ile halkalı olarak öreceğiniz bebek battaniyenizin tığ ile yapılmasını tavsiye ederiz. Bu örgü esnasında istediğiniz renklerde iplerden faydalanabilirsiniz. Bu konuda tercih size kalmıştır.

pembe-orgu-modeli

Örgünün yapılış şekli

Bu örgü için 11 numaralı tığ kullanmanız gerekir. Halkanın iç kısmına ilk olarak iğne batırıp, 2. Olarak ta Trabzon yapınız. Daha sonra ise bir daha aynı yere iğne batırarak işlemi bu şekilde 6 adet dolgu yapmak ile sonlandırınız. Bu esnada ipleri koparmadan birleştirmeniz büyük önem taşımaktadır. Modelin yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığına şahit olabilirsiniz. Ardından başka renk bir ip ile 12 adet halka ve 6 adet gen yapınız. Herhangi bir renk çeşidi ile 24 adet halka yapınız ve bunlar ile birleştiriniz. Bu şekilde yaptığınız motifleri de birleştiriniz ve battaniye örme işleminizi bu şekilde sonlandırınız. Örgü battaniye yapılışı bu şekilde olup işlem kısa sürede tamamlanır.

 

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git