Örgü Hırka Yapılışı

SICACIK KIŞ

Sonbahar ve kış aylarının en çok kullanılan kıyafeti, şüphesiz hırkadır. Havanın hafif serin olduğu sonbahar dönemlerinde, kıyafetinizin üzerine alıp doğrudan dışarı çıktığınız gibi, soğuk kış aylarında da ısınmak için kapalı mekânlarda tercih edersiniz. Her iki durum için de amacınıza hizmet eden hırka türü, örgü hırkalardır. Hem sıcak tutan hem de tasarım ve işlemeleriyle göz dolduran bu giysinin, abiyeler üzerinde dahi kullanıldığı söylenebilir. Hırka üzerine yapılan taş, inci işlemeleri ya da kürk tarzındaki işlemeler hırkanın abiye üzerinde rahatlıkla kullanılabilmesini sağlamakta. Yüzlerce model ve renk arasından en fazla tercih edileni krem örgü hırka olmakta. Neredeyse tüm renklerle uyum içinde olan kremin, üzerine her işleme yapılabilmekte ve kıyafetlerle rahatlıkla kullanılabilmekte. Siz de bu tarz bir hırka örmek istiyorsanız yahut satın almak istiyorsanız fikir edinmenize yardımcı olacak birbirinden güzel hırka modelleri karşınızda:

orgu-hirka-nasil-orulur

En klasik aynı zamanda en şık hırka modelleri arasında bu model gösterilebilir. Spor kıyafetlerle de klasik kıyafetlerle de rahatlıkla kombinlenebilen bu modelin son derece kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Sade bir model tercihiniz ise işlemelerle oluşturulan bu desenli hırka tam size göre. Açık renk kıyafetlerle birlikte kullanıldığında çok soft ve duru bir görüntü yakalayacaksınız.

Fazlasıyla iddialı olan bu örgü hırkanın öne çıkan özelliği, sıcak tutuyor olması denebilir. Ceket yahut mont niyetine kullanabileceğiniz bu kıyafeti, örgü hırka yapılışı konusunda tecrübe sahibi iseniz kendiniz örebilir ve zevkle kullanabilirsiniz.

krem-orgu-hirka-modelleri

Panço tarzında tasarlanmış bu hırkanın yakasına tüyler işlenerek şık bir hava katılmış. Abiye kıyafetlerde dahi kullanabileceğiniz bu parça, sizi fazlasıyla zarif gösterecek.

Şık bir hırkaya sahip olmak istiyorsanız bu modelden iyisi olamazdı. Zarif işlemelere bir de inciler eklenince mükemmel bir sonuç ortaya çıkmış. Kolların ve hırkanın ucundaki desenler de elbisenin bütünüyle son derece uyumlu. Şık görünmek istediğiniz bir günde üzerinizde muhakkak bu hırka olmalı.

Tamamıyla el emeği diyebileceğimiz bu parçada, çiçek desenlerinin işlenmesi tercih edilmiş. Kollarda hafif hareket sağlanarak kıyafet tamamlanmış.

MDRoxuQx5O8jPkrKfAtK

Örgü hırka yapılışı konusunda yetenekli ve deneyimli iseniz bu hırkayı yapmak için kendinize zaman ayırın. Gösterişten hoşlanan bayanlara hitap eden bu hırka, fazlasıyla hareketli ve şüphesiz emek gerektiriyor. Örgü kabiliyeti olan bayanların düşünmesi gereken modellerden biri.

İri desenler ve düğmelerle oluşturulmuş bu hırka da yine spor-klasik kıyafetlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Spor kıyafetlerinizde kullanmak için istiyorsanız hırkayı, bu farklı tasarımdaki parçayı size önerebiliriz.

Şık görünmek istediğiniz günler için dolabınızda yer alması gereken bir ürün.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git