Örgü Modelleri

Dantel ve yün örgüler biz kadınların artık ihtiyaçtan değil de genellikle hobi için yaptıkları bir şey. Ancak maharetli kadınlar genellikle basit bir kazak örneği için mağazalarda 100-200 liralar biçildiğini görünce hemen örneğini alıp ben bunu örebilirim diye düşünüyorlar ve aynı kazağa en fazla 15 liraya mal ediyorlar. Üstelik biz Türk kadınları yabancı kıyafet markalarından örgü modelleri konusunda çok daha zengin içeriklere sahibiz. Çünkü çoğunlukla daha küçücükken annelerimiz ninelerimiz bize örgü örmeyi öğrettiler.

Özelikle bizler yeni doğan bebeklere hediye olarak örgü takımlar öreriz ya da çeyizlerimiz için danteller. Bu anlamda internet de çok zengin içeriğe sahip. Bebek patikleri, bebek örgüleri, dantel modelleri gibi modeller internette bolca bulunuyor.

Bebekler için patik örmek de oldukça eğlencelidir. Bebekler için patikler hem tığla hem de şişle örülebiliyor. İkisiyle de örmek oldukça kolaydır. Ancak örülen malzemeye göre model de değişikliğe uğramaktadır. Bu anlamda örgü ipi de önemlidir. Bebek patikleri için genellikle yün ipler kullanılır. Ancak tüylü ipler, simli ipler vb. de oldukça tercih edilenler arasındadır.

Örgü Modelleri Galerisi


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git