Örgü Modellerinde Şıklık

İnsanların son zamanlar da el işleri ile ne kadar uğraştıkları herkes tarafından görülmektedir. Özellikle bayanların bu uğraş ile hem kendilerine bir rahatlama yöntemi elde ettikleri bilinmekte iken hem de yaptıkları ürünler ile kazanç bile sağlayabilmektedirler. El işleri arasında en çok tercih edilen ise örgü yapmak olmaktadır. Hem model tekniklerini uygulama açısından rahat olan örgüler aynı zaman da çok fazla çeşit şansı da sunmaktadır. Çok şık örgü modelleri arasından kişiler isterlerse bebek ürünleri örebilecek iken isterlerse çanta ya da şal gibi ürünleri örmeyi de deneyebilirler.

en-sik-ve-trend-orgu-modelleri-201

Bebek Örgü Modelleri

Örgü söz konusu olduğunda akla birçok ürün gelmektedir. Bunların başında bayanların vazgeçilmezi hiç şüphesiz ki bebekler için hazırlanan ürünlerdir. Bebek yeleğinden beresine kadar pek çok ürünü en şık modelleri bularak uygulamak mümkün olmaktadır. Ayrıca hazırlanacak bu ürünlerin el emeği olması ise ayrı bir özellik yaratmış olacaktır.

Battaniyeler

Tercih edilen örgü modelleri arasında son zamanlarda battaniyeler yeniden yer edinmiştir. Çok şık örgü modelleri arasından birbirinden güzel battaniye modelleri, insanların hem kendi kullanımları hem de yakınlarına hediye için tercih etmeleri açısından değerlendirilebilir olmaktadır.

en-sik-orguler-trend-orguler-2016-2017-2018

Çantalar

Örgü modelleri söz konusu olduğunda çantalar son zamanlarda daha çok dikkat çekmeye başlamıştır. Örgü çantaların, özellikle bu sene moda olmaya başlaması insanların buna daha çok yönelmelerini de beraberinde getirmiş olmaktadır. Hem tek renk hem de birkaç renk olarak uygulanabilecek modeller bulunmaktadır. Ayrıca örgü ile hazırlanan çantalar için elde süs uygulamaları yaparak bu şekilde bir tasarım hazırlamakta farklılık yaratabilecektir.

Atkı, Boyunluk ve Şal

Çok şık örgü modelleri arasında her bayanın ilk aşamada denemiş olduğu atkı ve boyunluklar ile şalları da unutmamak gerekmektedir. Birbirinden şık şal modelleri, bayanların özel günlerinde dahi kullanmaları açısından tercihleri arasına girmiş olmaktadır. Özellikle ajurlu modeller zarif renklerin de seçimi ile oldukça şık bir görüntü oluşturmaktadır.

Atkı ve boyunluklar konusunda ise hemen her yerde büyük miktarlara satılan modelleri evlerde uygulamanın kolaylığının bayanları bu modellere yönelttiği söylenebilecektir. Oldukça şık ve farklı desenleri uygulamak mümkündür.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git