Örgü Örnekleri

Kadınlar olarak bizler alışverişlerimizde de çok fazla para harcıyoruz. Üstelik her kombinimize farklı kıyafet kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu nedenle cebimizden çok fazla para çıkıyor. Ancak şalını, kazağını, şapkasını kendi ören kadınlar hem sadece kendilerinde olan bir model taşıyor, hem de tasarruf yapıyorlar. Üstelik bugün internette binlerce örgü örnekleri varken örgü örmek çok kolay. Şal örnekleri, örgü şapka modelleri gbi binlerce anlatım her an karşımıza çıkabiliyor.

Şal örnekleri tığ ve şiş kullanılarak yapılabiliyor. Tığ kullanılarak örülenler genellikle baharlık oluyor ve aksesuar amaçlı kullanılıyor. Yine de şalın kalınlığı kullanılan ipin modeline göre değişmektedir. Şallar ister simli ipten istenirse de üzerine motifler dikilerek yapılabiliyor. Tiftik ip, yüzde yüz pamuk ip ve yün ip gibi ipler tercih edilebiliyor.

Örgü şapka modelleri de internette sık aranan örgü örneklerindendir. Örgü şapkalar istenirse kış için bere, kasket şeklinde isternirse bahar için tığ işi olarak makrome ipinden yapılabiliyor. Örgü şapkalar da hem simli ipten hem yün ipten hem de motifli olarak yapılabilen örgü çeşitlerindendir.

Örgü Örnekleri Fotoğrafları

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git