Örgü Papatya Modeli Yapılışı

Örgü Papatya Modeli Yapılışı

Örgü ile birçok modelde işler yapabilirsiniz. Örgü işleri bayanların her zaman ilgisini çekmektedir. Biz sizlere şimdi papatya desenli Örgü Modeli Yapılışı nı göstereceğiz. Oldukça basit ve kolay olan bu modelimizde isterseniz renkli iplerde kullanabilirsiniz. Bunun için ipleri belli papatya kısmı bittikten sonra koparıp renk değiştirerek örmeye devam edebilirsiniz. Biz bu örneğimizde tek renk kullanımını gösterdik. Ve desen olarak papatya modelini tercih ettik. Dilerseniz yapılış aşamasına geçelim.

orgu-papatya-modeli

Bu modelin yapılışı nasıl olmalıdır?

Tığ işi örgü modeli ile bu modelimizi yapacağız. Oldukça keyifli bir iş olacağından emin olabilirsiniz. Bu örneğimizi Papatya Modeli Yapılışı olarak da adlandırabiliriz. Genel anlamda sürekli100 aynı hareketleri yapacağız. Dikkat etmeniz gereken tek şey sıralamayı kaçırmamızdır. Eğer papatya modelleriyle yakından ilgileniyorsanız fazla zorlanmayacaksınız. Sadece hareketleri anlattığımız gibi uygulamanız yeterlidir.

orgu-ornegi-nasil-yapilir

8 + 6 olarak zincirlerimizi çekiyoruz. Daha sonra hazırlamış olduğumuz zincirler üzerine 4 trabzan yapıyoruz. Sonra 2 trabzan atlıyoruz ve hiç zincir yapmadan tekrar trabzan yapmaya devam ediyoruz. Daha sonra 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan yapıyoruz. Sonra tekrar 2 zincir atlayıp 4 trabzan yapıyoruz. Sıranın sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Sonra 3 zincir çekip dönüyoruz. Yanındaki ilmek üzerine 1 trabzan yapıyoruz. Sonra yanındaki V zincir içine 1 trabzan daha yapıyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip aşağıya doğru ilmek kaydırma ile tığımızı batırıyoruz. Şimdi aynı şekilde aynı V zincirin içine 6 trabzan yapıyoruz.

papatya-orgusu

Daha sonra zincir çekmeden 4’lü trabzan grubun ortasına V zinciri çekiyoruz. Sonra bu şekilde yine sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Bu turda 3 zincir çekip dönüyoruz. Ve yine ilk önceki gibi batma işlemini yaparak aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Daha sonra bu turda V zincirlerinin içine papatyaları yapmaya başlıyoruz ve yaparak devam ediyoruz. Örgünün sonuna yaklaşıyoruz. İstediğiniz boyuta ulaşana kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz. En sonunda da örgüyü bitirip hazır hale getiriyoruz. Böylece Örgü Papatya Modeli Yapılışı nı da kolaylıkla öğrenmiş olduk.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git