Sadece Size Özel Havuz Kenarı Modelleri

İster tığ ile ister şiş ile, el emeği ve göz nuru verilen örgü giyimde önemli bir yere sahiptir. Yaz için örgü ile yapabileceğiniz size özel havuz kenarı modelleri yaratabilirsiniz. Bunun için istediğiniz renkte yaza uygun ipler, şişler, tığlar ve neşeli bir başlangıç gerekir.

bikini-orgusu-modeller

Yaz mevsiminde, rengarenk iplerden ve burada verilen örneklerden  yararlanarak , değişik bikini ve  pareolar tasarlayıp örerek size özel havuz kenarı modelleri yaratabilirsiniz. Bikininizi örmek için ihtiyacınız olan malzemeler beş numara bir adet tığ ve istediğiniz renkte ipler olacaktır. Bunun için önce beş zincir çekilip üç basit birit yapılır. Sonra iki zincir daha çekilip üzerine tekrar üç  basit birit yapılır.

Her sırada birer adet arttırarak yirmi sıra bu şekilde örülür. Üzerine basit bir birit yapılır ve sonraki sırada dördünci biriti atlayarak basit bir birit daha yapılır. Bu şekilde iki sıra yapıldıktan sonra üzerine son bir basit birit yapılır ve kirpik ilavesiyle örme işlemi tamamlanır. Balık sırtı denilen bu modelle bikininizin alt ve üst kısımları aynı şekilde örülerek tamamlanır. İsterseniz bikininizin  kenarlarına oya yapabilirsiniz. Zevkinize uygun taş ve tahta boncuklarla işleyebilirsiniz. Zıt renkte bir ipten bir pareo da örebilirsiniz. Pareonuz için belinizin ölçüsünde zincir çekin ve üstüne dört sıra sık iğne yapın. Bir zincirin arasında trabzan ile her iki tarafı yuvarlak olacak şekilde 21 sıra örerek tamamlayın. İsterseniz düz de bırakabilirsiniz. Kenar kısımlarını aynı renk iple veya bikininizin rengiyle üç sıra örün.  Her iki uçtan iki üç santimetre eninde bel kuşağınızı örün. Pareonuzu da taş ve tahta boncuklarla süsleyebilirsiniz veya püsküller yapabilirsiniz. Bir plaj çantanızı bikininizin ve pareonuzun ipleriyle örerek kaplayıp size özel havuz kenarı kombinizi tamamlayabilirsiniz.

bikini-kenar-modelleri

Bu yaz yine gündemde olan el örgüsü bikiniler, plaj elbiseleri ve pareolar plajları ve havuzları renklendirecek. Siz de kendi zevkinize ve tarzınıza uygun renklerden sadece size özel  havuz kenarı modelleri  yaratabilir ve el emeğinizin keyfini çıkartabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git