Papatyalı Bebek Yeleği Yapılışı

Papatyalı Bebek Yeleği Yapılışı

Günümüzde bir çok örgü motifi çeşitli yeleklere,kazaklara,ceketlere ve ev eşyalarımız için oluşturulan kumaşların  üzerlerini işlenmektedir.Onlarca  seçenekli örgü modelleri bazen tercih yapmamızda bize zor zamanlar yaşatabilir.Artık  neredeyse tüm modellerin internet üzerinde yapılışları videolu ve yazılı anlatımla anlatılmaktadır ve bu yüzden en zor modeller bile  sizler için çok kolay bir hale gelebilmektedir.

desenli-bebek-yelek-orgusu

Tek yapmanız gereken sabır ile bu işlemlerin sonuna kadar gelebilmektir.Bugünlerde bebeğiniz için bir model arıyor ve kolay olup zamanınızı harcak istemiyorsanız. Papatyalı bebek yeleği yapılışı tam sizlere uygun bir seçenek olacak.Çok kolay bir şekilde bebeğinizin yeleği için uygulayacağınız bu model sadece yelek için değil diğer bebek eşyalarına örneğin bebek battaniyesi içinde çok hoş ve tatlı bir duruş sergiliyor.

papatyali-bebek-yelegi

Bu motifi uygulamak istediğiniz örgü bebek yeleği için şu yolları izleyebilirsiniz.Bunun için öncelik ile yaka tarafından 76 ilmek ile başlamınız gerekmektedir.Daha sonra ise 3 sıra boyunca haraşö örecek  dördüncü sıraya geldiğinizde ise ilkmek sayısını 19 kadar arttıracaksınız.Düğme lastiği sonradan sorun olmaması için iki taraftan 7 sıra ayırmanız sizin için avantajlı olacaktır.

desenli-bebek-yelegi-yapilisi

Sonrasında ise dört sıra düz örmeye devam edin ve 20 ilmek fazlalaştırın.Sonra dört sıra haraşöye devam edin ve 24 ilmek fazlalaştırın devamında dört sıra daha haraşö örüp bu sefer 30 ilmek fazlalaştırın. Dört sıra haraşö ördükten sonra dört sıra düz örmeye devam edin.28 ilmek yaptıktan sonra 31 ilmeği ise keseceksiniz.Bu sayede birinci kol tamamlanmış olur.

Bebek yeleği yapılışı için 51 ilmek örüp 31 ilmek keserek devam edin.28 ilmek ördükten sonra diğer tarafta 28 ilmek sonrası 8 ilmek kadar fazlalaştırın.3 sıra düz örün ve 4. Sıra için lastiği geçirdikten sonra 3 veya 4 ilmek kadar düz örmeye devam edin.5. ilmek için içten bir ilmek alın  toparlayın.6. ilmeği normal örün ve 7. İlmeği 5. İlmek gibi yapın.10 ilmek ördükten sonra tekrar 1 fıstık 1 ilmek örmeye devam edeceksiniz.

desenli-bebek-elbisesi-nasil-orulur

Püf noktası ise diğer sırayı ters örecek olmanızdır.Ters tarasıda tamamladıktan sonra 5 sıra haraşö örmeniz  istediğiniz yelek modeline sizi ulaştıracaktır. Çok sevimli papatyalı bebek yeleği modelleri resim galerimizi inceleyebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git