Parmaksız Eldiven Yapılışı

PARMAKSIZ ELDİVEN NASIL YAPILIR?

Havalar soğuyunca herkes atkı, bere ve eldivenlerini kullanmaya başlayınca tarzınızla farklılık yaratmak ister misiniz? Özellikle bayanların ilgisini çeken ve soğuk havalarda elbise kombini ile özel bir görünüm katan parmaksız eldivenler soğuk havalarda tarzınızı yansıtmanızı sağlayacak. Şimdi parmaksız eldiven yapımı aşamalarını mercek altına alalım.

toz-pembe-eldiven

PARMAKSIZ ELDİVEN YAPIM AŞAMALARI

Parmaksız eldiven yapım aşamalarına başlamadan önce ilk olarak gerekli malzemeleri hazırlamalıyız. 5 tığ ve ip bizim için gerekli malzemelerdir. Uygulama aşamalarına başladığımızda ilk olarak 14 zincir atarak örgüye başlanır. Sonra çektiğimiz zincirlerin üzerine bir defa batıp oradan tekrar çıkartılır. Bu sıra bitene kadar devam edilir.

pembe-parmaksiz-eldiven

Şimdi örgümüzün diğer tarafına geçerek 1 zincir çektikten sonra arka taraftaki zincirden alıp 1 defada çıkartılır. Bileklik motifi çıkana kadar bu şekilde devam edilir.

Örgüye devam ettikçe bileklik kısmı bu şekilde ortaya çıkacaktır.

İşlemimizin devamında uç noktalarından birleştirilmesi gerekir. Önden batırıp arkasından çekerek işleme devam edilir.

Diğer aşamaya geldiğimizde, 4 zincir çektikten sonra 2’nci halkaya batıp çıkılır. Bu işlemi yaparak bileklik kısmının uç kısımları çevrilir.

Bu şekilde 4 zincir çektikten sonra içine batarak bu işlemi devam ettirilir. Bu noktada elin üst kısmı ile ayarlama yapılır ve parmak kısmı hizalanarak 10 zincir çektikten sonra 3. Deliğe batıp çıkılır.

Bu uygulama üzerine tekrar gelindiğinde 3 defa halka yapılır, bu halkalar avuç içi hizasına kadar gelene kadar devam ettirilir. Bu işlemin en son sırasına gelindiğinde halkaların uç noktasına 6 kez 2’li trabzan yapılır ve motif ortaya çıkarılır.

pembe-eldiven-

Bu noktadan sonra parmaksız eldiven işlemi tamamlanmış olup tamamladığınız ürünü istediğiniz kıyafetle kombinleyerek giyebilirsiniz.

FARKLI MODEL FARKLI TARZ

Günlük hayat içerisinde çok tercih edilmeyen örgü kıyafetler, yapımının zor olması nedeniyle kendisini hazır kıyafetler bırakmış gibi görünüyor. Ama pratik tariflerle yapacağınız özel tasarım ürünlerle örgü ürünlerini kıyafet kombinlerinde kullanabilirsiniz. Özelliklere havaların soğuduğu günlerde parmaksız eldiven tercihi yaparak tarzınızdan söz ettireceksiniz. Üstelik bu tercihinizi yaparak parmaksız eldivenin kullanışlı özelliğinden de faydalanarak soğuk havalarda üşümeden tarzınızı yansıtacaksınız.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git