Pasifik Kıyıları Şal Modeli Yapılışı

Zikzak bebek battaniyesi yapıma benzemekte olan pasifik kıyıları şal modeli yapılışını sizler ile buluşturuyoruz. Zikzak battaniyesi modelinde olduğu gibi dalgalı bir şekilde durmakta. Rengarenk örebileceğiniz şal modellerine güzel bir örnek olacak. Boynunuza ve belinize bağlayarak kullanabilirsiniz.

Şal yapılış açısından oldukça basit ve tur tekrarı yapılmasıyla ilerlemesi yapılıyor. Beğenmiş olduğunuz herhangi bir iplik ile örebilirsiniz. Ebruli iplikleri de kullanabilirsiniz.

Örmeye başlanıldığı sırada 82 yada 83 zincir atarak başlıyoruz. Her bir zincir üzerine 1 sık iğne yapıyoruz. Kenar kısımlarına aynı yere olacak şekilde 3 trabzan yaparak uçlarını sivriltme yapıyoruz. İlk trabzan tığa iki defa batırılarak yapıyoruz. Sonra yine aynı yere 1 trabzan, 1 tekli trabzan olarak yapıyoruz. Geride kalmış olan ilmekler sık iğne olarak örmeye devam ediyoruz. Son ilmekler ise bu şekilde yapılmakta. Tur başına 4 zincir çekerek yanına 1 trabzan 1 tekli trabzan yapıyoruz. Daha sonra aradakiler sık iğne olarak örülmeye devam ediyor.
pasifik-kiyilari-sal-modeli-yapilisi-mimuu-com-4-271x300
pasifik-kiyilari-sal-modeli-yapilisi-mimuu-com-2-300x179pasifik-kiyilari-sal-modeli-yapilisi-mimuu-com-3-225x300 pasifik-kiyilari-sal-modeli-yapilisi-mimuu-com-5-265x300 pasifik-kiyilari-sal-modeli-yapilisi-mimuu-com-100x300


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git