Pembe Örgü Bebek Beresi Nasıl Yapılır ?

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte birbirinden güzel yün ipler ve şişler sandıklardan çıktı. Bu soğuk günlerde hiçbirimiz çocuklarımızı beresiz dışarı çıkarmayız. Soğuktan koruyacağınız yavrularınıza en şık örnekler için elbette ki güzel bir örnek seçmek istiyorsunuz.O halde güzel kızlarımız için vereceğimiz pembe örgü bebek beresi mutlaka göz atmanız gereken bir örnek olacaktır.

pembe-yumak

Sizler için seçtiğimiz pembe örgü bebek beresi örneğinde kullanmanız gereken malzemeler; bir 100 gr. İstediğiniz kalınlıkta yün ip, örgü için ipinize uygun 5’li şiş, iğne ve makas. Malzemelerinizi tamamladığınıza göre bebeğinizin yaşını göz önünde bulundurarak çalışmanıza başlayabilirsiniz.

pembe-bere-yapimi

Pembe örgü bebek beremiz için şeker pembesi yün ip tavsiye ediyorum. Sizin için de kullanışlı olacağını düşündüğüm bir model tercih ettim. Hepimizin bildiği üzere  5 şiş kullanarak, beremizin 2 ters 2 düz mantığıyla lastiğini örüyorsunuz. Sonrasında istediğiniz modelde 30 sıra eksiltmeden örgünüzü devam ettiriyorsunuz. Bebeğinizin başına uygunluğuna göre 30 sıradan itibaren eksiltmeyi tamamlayıp kesme işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Kalan ilmekleri iğnenizle toplayıp büzüyorsunuz. Tabii işlem bu kadarla bitmiyor. Sıra geldi kızınızın beresini süslemeye. Berenizi büzdüğünüz yerden dileğinize göre ponpon, çiçek ya da kurtçuklarla tamamlayınız ki büzgü belli olmasın.

pembe-bere

Sağlıklı bir yaşam için her zaman tedbirler almak durumundayız. Bu durumda kendimiz için istediğimizi sevdiklerimiz için de istemeliyiz. Öyleyse sizlerle paylaşmış olduğum yapımı oldukça kolay olan pembe örgü bebek beresi nasıl yapılır ? makalemiz bu günler için eşsiz bir hediye olacaktır. Kullandığınız teknikleri daha önce kullandığınız tekniklerle harmanlayıp çok şık bereler elde edebilirsiniz. Örgüden ziyade tığ tekniğini tercih eden sizler için de şık bir tasarım olacaktır.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git