Pembe Şeker Örgü Modeli

Pembe şeker örgü modeli  duydunuz mu ? Evet, yeni bir örgü modelinin tarifiyle karşınıza çıkıyoruz. Bugünkü örgü modeli olarak sizlere farklı bir örgü modelinin yapılışını anlatacağız. Her konumuzda belirttiğimiz gibi bu tür örgü modelleri için her bayan yapamaz yani eli alışkın olmayan, eli bu işlere yatkın olmayan bayanların bu tür örgü modelleriyle başlaması biraz zor olabilir ve ellerini bu tür örgü modellerin alıştırmaları gerekmektedir. Konuyu daha fazla uzatmadan isterseniz sizlere bu örgü modelinin tanıtımını yapalım ve nasıl yapılacağı konusunda sizlere detaylı bir şekilde bilgi verelim.

Pembe Şekerler Örgü Modeli Pembe Şekerler Örgü Modeli Pembe Şekerler Örgü Modeli Pembe Şekerler Örgü Modeli Pembe Şekerler Örgü Modeli

Pembe Şeker Örgü Modeli Tarifi Nasıl Oluyor?

Eğer sizlerde pembe şeker örgü modelinin tarifini arıyorsanız ve nasıl yapılacağı konusunda yardım almak istiyorsanız bu konumuzu okuyabilirsiniz.

– Öncelikle yapmanız gereken bu örgü modeline başlarken 2 sıra beyaz iplikle 4 sıra pembe iplikle düz bir şekilde örgü örmeniz.
– Daha sonrasında ise beyaz ipliğinizle 3 ilmek örüyorsunuz ve 4. , 5. sıra geldiğinde ilmeklerinizi söküyorsunuz.
– Alt sırada yer alan beyaz ilmek alttan yukarıya doğru sağ şiş yardımıyla örülmeye devam ediliyor.
– Düz olarak örgünüzü örmeye devam ediyorsunuz ve daha sonra 3 ilmek boyunca düz örgü yapıyorsunuz. 3. ilmekten sonra hemen yanında bulunan ilmek sökülür ve böylelikle örgü toplanmış olur.
– En sonda model bitirilir ve modelin bitmiş halini yukarıdan görsel bir şekilde inceleyebilirsiniz. Pembe ipliklerin nasıl olduğunu, beyaz ipliklerin nasıl olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git