Pileli Çocuk Bolerosu Nasıl Yapılır

Havaların soğumasıyla birlikte yazlıkları dolapların arkalarına kaldırıp kışlıkları çoktan çıkartan annelerimiz yavaş yavaş tuhafiyeleri gezmeye de başladılar. Kazak, hırka, bolero ve atkıları örmeye hazırlanan hanımlar yeni modeller de arıyorlar tabi ki. Sizlere pileli çocuk bolerosu yapımı hakkında tüm detayları anlatacağız.

pileli-etek-nasil-yapilir

Renk renk yünlerin içinde kendilerini kaybeden, hangi renk yüne hangi çeşit örnek veya hangi yüne hangi yünün uygun olabileceği konusu da en zor sorunlardan biri olsa gerek.

Yün ve şiş konusunda kararı aldıktan sonra asıl sorun ise nasıl bir model olacağıdır muhtemelen. Tabi ki asıl önemli konu ise bebekler ve çocuklar. Üzerine yapılan her şeyin çok yakıştığı çocuklar neyin içinde en şirin şekilde dururlar?

VNp1cOMFJrQx3uBkQvI4

Bunca soru içerisinde eğer hala bir tuhafiyeye gitmediyseniz size çok güzel önerilerimiz var. Pileli çocuk bolerosu başta olmak üzere. Yapımı kolay olan bu örnek özellikle bu senenin trendlerinden bir tanesi…

Hem zevkli hem hızlı ilerleyen bu örnek hem her renge uyum sağlıyor hem de minicik çocuklarımızın üzerinde çok şirin duruyor ve onlara çok yakışıyor. Peki yapımı kolay olan pileli çocuk bolerosu nasıl yapılacak? Sorunuzun cevabı yazımızın devamında mevcut!

pileli-etek-modasi

PİLELİ ÇOCUK BOLEROSU YAPIMI

Gerekli malzemeler ise;

İki adet sizin beğendiğiniz yün

3 numara şiş

Yapılışı:

Boyun kısmından başlıyoruz tek parça olduğu için ve bu daha sonra birleştirme sıkıntısı oluşturmuyor. 56 ilmek ideal fakat eğer çocuğumuz biraz kilolu veya büyük ise 58 ile 60 ilmeğe kadar çıkabilirsiniz. 56 ilmek ile başlanıp 5 adet haraşo modeli örülüp daha sonra 4 sıra boyunca düz modelde örülüyor. Dört sıra bittikten sonra tekrar 5 adet haraşo örüldükten sonra 4 sıra tekrar düz model örülür bu, bu şekilde 24 santimetre olana kadar devam eder. 24 santim olduğunda ise yaka yapabilmek için ilmekler ortalanır.

uwwNfPgoKDrCYlDIulcH

Ortada kalan 16 ilmeği kesmeniz gerekiyor. Kenarlardaki 6 ilmeği boleronun yanlarında kalan yaka için haraşo örmeye devam edilir. Ön kısımda boyut 8 santimetre olduğunda 3 sırada bir 6 ilmeği kesmeniz gerekiyor. Devamında 17 sıra haraşo örüp geri gelip tekrar 17 sıra haraşo örmeniz gerekiyor.  24 santim ördükten sonra kol evi bırakmanız gerekir bunun için ise 20 ilmek yeterli olacaktır, diğer yan tarafı da ördükten sonra pileli çocuk bolerosu hazır olacaktır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Pileli Çocuk Bolerosu Nasıl Yapılır Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Fatma dolunay dedi ki:

    Modeller çok güzel

Sayfa başına git