Pırlanta Şal Yapılışı

Bugün sizlere Pırlanta Şal Yapılışı ile ilgili bilgiler vereceğiz. Bir çok kombine uyacak ve sınırsız sayıda modeli bulunan şallar her kadının vazgeçilmez seçeneği olup mutlaka dolabında bulundurması gereken kıyafetlerden biridir. Hiç şüphesiz günümüz tekstil teknolojisinde farklı desenlerde ve renklerde bir çok şal çeşidi bulabilirsiniz. Eğer fabrikasyon ürünlerin yanı sıra el emeğine daha çok değer veren yada şık bulanlardansanız sizin için modellenmiş bir çok şal çeşidi de bulabilirsiniz.

T14wakY5JNmnvjZzABxP

Bunlardan bir tanesi son zamanlarda moda olan pırlanta şal modelidir. Eskiden moda olan örgü paspas modelinden esinlenilmiş bu şal modeli üçgen tarzda ve birçok renkle yapılmaktadır. Siz kendinize uygun bulduğunuz renklerden bir kombinasyon yapabilir hatta rengarenk bir tasarım bile yapabilirsiniz.

sal-yapilisi

Pırlanta şal modelinin özelliği: bu şal modeli açıldığında örülürken verilen yapısı ile tam bir pırlantayı anımsatmaktadır. Hatta siz kullanacağınız renkleri daha parlak gümüş ya da inci beyazı gibi renklerden seçerek bu benzerliği arttırabilirsiniz. Şalın keskin üç köşesi vardır. Alt köşe sabit kalan sağ ve sol köşeden biri diğerine göre daha dar açılı yani daha uzundur. Bu hem üçgenler örülerek pekiştirilecek şalı pırlantaya daha çok benzetmeye hem de omzunuza attığınızda tek tarafınıza dolayarak daha sabit ve şık durmasına yardımcı olur.

mavi-sal-orgu-modelleri

 

Pırlanta şal yapılışı: şalı iki parça üçgen ile örebilirsiniz. Bir taraf daha sivri köşeli iken diğer taraf daha geçiş açılı olacak. Ardından üçgenler birleştirilecek ve kenarlarına istediğiniz renkte şerit geçilecek. Sivri köşeli üçgen taraf için: ilk sırayı 100 ilmek ile başlayarak haroşa örün. İkinci sıra tekrar haroşayla örülmeye devam edilirken sıranın bitimine 5 ilmek kala geri dönülür. Geri dönerken haroşa örmeye devam edilir. 3. Sırada tekrar haroşa devam edilirken bir 5 ilmek daha bırakılarak geriye dönülüp örmeye devam edilir. Bu işlem ilmekleriniz 10-15 ilmek kalana kadar devam eder. Son sıra yine baştan sona haroşa örülüp diğer renge geçilir. Diğer renkte de aynı işlemler tekrarlanır. Açık köşeli üçgen taraf için: 80 ilmek ile başlayıp aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Ardından 5 sıra haroşa ile kenar çizgisini örüp dikebilir ya da kenarlardan ilmek alarak dikmeden örebilirsiniz. Çok güzel pırlanta şal modelleri resim galerimizi inceyelebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git