Pıtırcık Örgü Modeli

Yeni bir örgü modelinin tanıtımı için sizlere yeni bir içerik hazırladık. Bu konu içerisinde pıtırcık örgü modeli nasıl yapılıyormuş? hep birlikte göreceğiz ve sizlere pıtırcık örgü modeli tarifini vermiş olacağız. İşte sizlere; ”Pıtırcık örgü modeli tarifi”

pitircik_1 pitircik_2 pitircik_3 pitircik_4

– Bu tür örgü modelleri her zaman dediğimiz gibi biraz karışık örgü modeli olabilir yani yapmanız biraz zor olabilir ve bu yüzden gerçekten azim etmeniz ve bu tür örgü modelleri için alıştırma yapmanız gerekir aksi taktirde karışık ve zor bir örgü modeli olduğu için zorlanabilirsiniz. Sitemizde yer alan diğer örgü modellerine bakabilir ve örgü modelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Pıtırcık Örgü Modeli Tarifi

– Öncelikle kenar bir ilmek alıyorsunuz. İpliği daha sonrasında kendimize doğru 3 ilmek boyunca toplamaya başlıyorsunuz.
– 3 ilmek boyunca bir kez örülüyor. Şişi çıkarmıyorsunuz ve iplik bir kez şişe dolanıyor.
– Üzerinde bulunduğunuz ilmeğin 3 ilmeğe son kez batırıp şiş çıkartılıyor. Böylelikle 3 ilmek boyunca aynı anda kesilmiş oluyor ve arttırılmış oluyor.
– Örneğin bitmiş hali son görselde yer alıyor. Eğer takıldığınız veya yapamadığınız bir yer olursa konu altından yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Yukarıda size bu örgü modelinin tarifi hakkında bilgi verdik. Bu örgü modelini yapmak için konumuzu okuyabilirsiniz ve böylelikle bu örgü modelini yapıp tamamlayabilirsiniz. Eğer daha fazla örgü modelini öğrenmek isterseniz sitemizin diğer konularına göz atabilir veya sitemizin içerisinde gezebilirsiniz. İşinize yarayabilecek bir çok içerik bulunuyor ve örgü modellerini en sade bir şekilde diğer konularımızda sizlere anlatmaya çalıştık.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git