Pratik Örgü Atkı Yapımı

Atkılar en çok kullanılan aksesuarların başında yerini alıyor. Kış aylarının vazgeçilmez parçalarından biri olan atkılar, kadın, erkek, çocuk gibi herkesin severek kullandığı gerekli kıyafetlerden. Kış aylarının getirdiği soğuk havalarda, sıcacık tutan atkılar, bir o kadar da modaya uygun. Değişen moda akımına ve trendlere göre şekillenen ürünlerin arasında atkılarda hiç şüphesiz ki değişime uğruyor. Yılın moda renkleri ve tarzlarına göre şekillenen atkılar arasında zor olanlarda var. Bunların yanı sıra pratik örgü atkı ürünleri de mevcut. Genellikle herkesin merak ettiği ve istediği pratik örgü modelleridir. Örmesi daha kolay olduğu iççin az zaman harcamanızı sağlayan bu atkılar, neredeyse bir günde öreceğiniz modeller oluyor. Pratik örgü atkı yapımı için yazacağımız yazıda birkaç örnek vererek, sizlere yol göstermesini sağlayacağız.

farkli-atki-modelleri

Kalın şişler ve ince ipler ile öreceğiniz atkı son derece pratik olacaktır. Bu şekilde yapacağınız örgü, salaş ve bol olacaktır. Kolay bir örgü modeli seçerek kalın şişler ve ince ip ile atkı örün. Dilerseniz örgünüz bitince, iki ucunu dikip boyunluk haline getirebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız atkılar, pratik bir kullanıma sahip olacaktır. Pratik örgü atkı yapımı için, atkınızı boyunluğa çevirin. Kullanımı son derece rahat ve pratik olan boyunluklar, sizleri şık ve modern de gösterecektir. Bir diğer model ise şişler ile örülmeyen, sıra dışı bir örgü olacak. Tamamını eliniz ile öreceğiniz atkılar, en pratik yapıma sahip olanların başında geliyor. Kolunuza dolayarak öreceğiniz atkı, farklı bir tarza sahip olacak.

boyunluk-atkilar

Pratik örgü atkı yapımı için vereceğimiz bir diğer tarif ise, sıra dışı tarifin dışında yine şişler ile örülecek olan atkı olacak. Delikli ve ip çekmeli örgüler bu tarif arasında yer alıyor. Kolay örülen ve çabuk ilerleyen delikli örgü modelleri ile pratik atkılar yapabilirsiniz. Kalın uçlu tığlar ile öreceğiniz atkılar oldukça pratik modellerin başında geliyor. Tığ ile zincir çekerek birleştireceğiniz atkı, hem şık duracaktır hem de örmesi çok kolaydır. Herkesin örebileceği tığ ile zincir çekilerek yapılan atkılar, bu yıl popüler.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git