Pratik Örgü Atkı Yapımı

PRATİK ÖRGÜ ATKI YAPIMI

Kadınlar el örgüsü işlerine oldukça meraklıdır. Çok detaylı örgü bilmeseniz bile kendinize örgü aksesuarlar örebilirsiniz. Kolay ve basit örnekler ile bu mümkün. Renk renk ipler ile tasarım yönünüzü örgü ile açığa çıkartın. Birbirinden farklı örgü ipleri ile en çok kullanılan parçalardan olan atkıyı yapabilirsiniz. Tamamen zevkinize ve tarzınıza göre yapacağınız bu atkılar sizin kendi tasarımınız olacak. Dikkat çekici örgüler yapmak sizlerin marifetli ellerinde. Örgüye yeni başlayanlar ve ya kolay bir model isteyenler için birçok seçenek var. Pratik örgü atkı yapımı ile yeteneğinizi ortaya koyabilirsiniz. Öncelikle ipinizi ve şişlerinizi hazırlayın.

orgu-atki-modeli

Öncelikle şişe 30 ilmek atın bir ters bir düz örgü örüyoruz. Arkadan ve önden bu işlem 10 sıra devam edecek. Yani tersin üzerine ters örgü düz örgünün üzerine düz öreceksiniz. 10 sıranın ardından, bu işlemin tam tersini yapacaksınız. Yani tersin üzerine yüz yüz örgünün üzerine ters örgü öreceksiniz. Bu şekilde 10 sıra daha öreceksiniz. Bu şekilde 10 sırada bir bu işlemi yaparak atkınızı istediğiniz uzunlukta öreceksiniz.

pratik-atki-yapimi

Oldukça pratik örgü atkı yapımı güzelliği ile de dikkat çekiyor. Dilerseniz atkınızın ucuna püskül veya ponpon yapabilirsiniz. Atkınızın iki ucunu dikerek boyunluk haline de getirmeniz mümkün. Kullanım açısından boyunluk rahat ve kolaydır. Ayrıca bu model erkekler ve kadınlar için uygundur. Çocuklarınıza da bu örgüyü örebilirsiniz.

cicekli-orgu-atki-modelleri

Farklı örgü modelleri ile atkılar yapmak çok kolay. Sürekli kullandığımız atkılar serin ve soğuk havalarda en önemli parçalar oluyor. Sizlerde boynunuzu sıcacık tutacak atkıları kendiniz örebilirsiniz. Birbirinden değişik pratik örgü atkı yapımı size bu anlamda yol gösterecektir.

orgu-atki-yapimi

Çok teferruatlı modeller örmenize gerek yok elinizden geldiği kadar ve bildiğiniz kadarı ile örerek çok şık ve kullanışlı atkılar yapabilirsiniz. En basit olan haroşe örgü örerek istediğiniz uzunlukta atkı örüp bunun süsleyebilirsiniz. Dilerseniz iki ucunu burup dikerek boyunluk haline de getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, atkınızı yere serip iki kere buracaksınız ve uçlarını dikeceksiniz. Böylece farklı bir atkı elde etmiş olacaksınız.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git