Pratik Ve Hızlı Örgü Yapımı

Selam değerli hanımlar.Bugün sizlere pratik örgü yapımı hakkında bilgiler vereceğiz. Örgüler hayatımızın her alanını kapsar. Patik, yelek, hırka, kazak, çorap, atkı, bere ve daha birçok çeşidi ile soğuk kış aylarında siz ve değerli ebeveynlerinizin ya da arkadaşlarınızın ısınmasına büyük destek olur. Örgüler her zaman meşakkatli ve zor gibi görünür. Hatta kimi modelleri vardır ki görsel ve interaktif olarak öğrenmeye çalışsanız da pek başarılı olamazsınız. Bu yazımızda ise yeni başlayan hanımlarımız için birkaç model desteği ile pratik örgü yapımını anlatmaya çalışacağız.

Örgüler her zaman kolay değildir ve bunu çok iyi biliyoruz. İlk başlarda yapılması gereken ise kolay modellerle başlamaktır. Buna örnek olarak düz örgü yani düz örgü yaparak işe başlamak, pratik örgü yapımının başlangıçlarından biridir. Bununla birlikte bir örgülerinizi bir o kadar sıkı yapmalısınız ki örgüleriniz zamanla açılmasın ya da yıkama ve ütüleme durumunda bir bolarma göstermesin.

hizli-seri-pratil-orgu-yapmak

İplik ile şiş uyumunuz da bu durumda önemlidir. İpiniz, şişten ince ise atacağınız ilmekler boş gibi görünür ve bu da sıkı olmasını önler bunun gibi sorunları yaşamamak adına ipinizi alırken ipinize uygun şiş numarasını muhakkak sorunuz ve bununla ilgili bilen bir arkadaşınız ya da bu işi bilen değerli annenizden öğütler alınız.

Örgünüze başlarken pratik olarak elinizle düğüm atmaya başlayınız. İpinizi başparmağınız ve işaret parmağı arasında tutun başparmak ile işaret parmağınızı içeri doğru çekin ve birleştirin. Parmağınızı çekin ve iki ilmek oluşacaktır. Bu ilmeği şişe takıyoruz. Bu şekilde başlayarak bir müddet daha ilk şekilde anlattığımız gibi düğümleri atarak gidiniz. Bu aşama bittikten sonra ise artık diğer şişinizi elinize alabilirsiniz.

seri-hizli-pratik-orgu-yonetimi

Şişi elimize aldıktan sonra işaret parmağı tarafına batıyoruz. İlmeğimizi çekiyoruz ve şişimizin üzerine alıyoruz. Örgümüze kaç ilmek başlayacaksak ipliğimizi ilk yaptığımız gibi ilmekler halinde şişe alıyoruz

Esasında örgü yapmak, size anlattığımız şekilde basittir. Yanınızda anneniz ya da arkadaşınız desteği ile bu pratik örgü tarifini gayet güzel bir şekilde yapabilirsiniz. Pratik örgü yapımı ile başlayarak daha fazla kendinizi geliştirebilir, yeni ve daha pek çok çeşit modeli yapabilirsiniz. Bunun için iyi bir çalışma ve biraz zaman gerekecektir. Unutmayın hanımlar, başarabilmek sizin elinizde.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git