Renkli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bebeklerimiz en kıyametli varlıklarımızdır. Onların varlıkları ve şirinlikleri hayatımızın her anına renk katar. Bizler de onları hem soğuktan korumak hem de rengârenk battaniyeler içinde büyütmek isteriz. Bu yazımızda sizlere renkli bebek battaniye modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler vereceğiz.

mavi-bebek-ortusu

Renkli Bebek Battaniyesi

Bebeklerinize sıcacık bir donuş için işte sizlere oldukça basit bir örnek. Tığ ile örebileceğiniz bu modele başlarken ilk olarak altı zincir çekin ve halka oluşturun. Ardından 4 zincir daha çekin ve trabzan yaparak batın. Bu işlemi 8 defa tekrarlayın. Yani sekiz adet yuva oluşturun. Ardından tur başına üç zincir çekerek ilk yuvaya altı trabzan yapın, daha sonraki yuvaya ise sık iğne ile batın ve bu sistem ile aynı şekilde örmeye devam edin.  Daha sonra ipi kesin ve renkli bebek battaniyesi için farklı bir renk ipe geçin. Trabzanlarla bir çiçek modeli oluşturmaya devam edin. Yaklaşık 60 adet renkli çiçek oluşturduktan sonra bu çiçekleri birbirine sabitleyin. İşte rengârenk çiçekli battaniyeniz bebeklerinizi kucaklamaya hazır.

cicek-orgulu-battaniye

Dalgalı bebek battaniyesi modeli

Bebek battaniyesi yapılışı için gerekli tüm malzemeleri edindikten, modeli ve renkleri kararlaştırdıktan sonra işe başlama sırası. Dalgalı model bebek battaniyesi hem güze hitap etmekte hem de bebeklerinizi sıcacık tutmaktadır. Bu model için öncelikle örmek istediğiniz battaniye boyutuna göre olması gereken zincir sayısından 13 zincir daha fazla çekin. Her bir zincirin üzerine altı sık iğne ardından altı trabzan yapın. Sıra sonuna kadar bu şekilde ilerleyin.Sıra sonundaki ilmeğe iki kez batın ve altı adet trabzan yaparak bitirin. Diğer sıraya geçerken üç zincir çekin sırasıyla beş trabzan, beş sık iğne yapın ve iki sık iğne atlayın. Altı adet trabzan yapın ve sıra sonuna kadar bu şekilde ilerleyin. Yavaş yavaş dalga oluşumunu görmeye başlayacaksınız. İpinizin rengini değiştirerek örmeye devam edin ve hem renkli hem de desenli bir model elde edin. İstediğiniz boyuta ulaşana kadar aynı sistemle ve renk değiştirerek örmeye devam edin. İster beyaz mavi, ister pembe beyaz, isterseniz beş farklı renk bir arada kullanın. Rengârenk ve yumuşacık battaniyeler ile bebeklerinizi sarmalayın, sıcacık tutun.

orgu-çeşitleri

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git