Renkli, Örgü Bayan Kazak Yapılışı

Renkli Örgü Bayan Kazak Yapılışı

Örgü bayan kazak, her dönem modasını koruyan giyim ürünleri arasında yer alıyor. Özellikle renkli örgü bayan kazak, hemen hemen herkesin severek kullandığı modeller arasında. Peki bu kazakları evde kendiniz nasıl örebilirsiniz. Kazak örme aşamasında izlemeniz gereken yol ve ihtiyacınız olan malzemeler nelerdir, bunlara değinelim.

Az19XJWtPSXtoXPeVyR8

Örgü Bayan Kazak Yapılışı İçin Malzemeler

İki renkli örgü bayan kazak yapılışı için ihtiyacınız olan malzemeler için öncelikle kazağın hangi renklerde olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Çünkü yapım aşamasında iki ayrı renkte ip kullanılması gerekir. Biz sizin için lila ve pembe renklerini seçtik. Kazak yapımı için 200gr pembe, 200gr lila ip alın. Diğer malzemeler; 6 numara şiş, 1 numara tığ.

yesil-orgu-modelleri

Örgü Bayan Kazak Yapılışı

38 benden bir örgü kazak için kazağa öncelikle önde 40 ilmekle başlayın. İlmekleri ortalayacak şekilde, 20 ilmeği lila, diğer 20 ilmeğide pembe olacak şekilde düz örgü örün. İki sıraya bu şekilde ördükten sonra, lila renk üzerine 5 ilmek örüp, sol şişte kalan 4 ilmeği 2-2 saç örgü olacak biçimde burun. 3 ilmek düz ördükten sonra tekrar aynı işlemi tekrarlayın ve sol şişteki 4 ilmeği 2-2 şeklinde saç örgü olacak biçimde burun. Tekrar 3 ilmek düz örüp, sol şişteki 4 ilmeği 2-2 olacak şekilde saç örgü burun. Bu işlemden sonra 4 ilmek düz örün. 2 sıra sonrasında bu defa 9 ilmek düz örün. Sol şişteki 4 ilmeği saç örgü burun, 2 sıra düz örün.

Tekrar 5 ilmek düz örüp, 4 ilmeği saç örgü burun. 3 düz örün, 4 ilmeği saç örgü burduktan sonra üzerine 2 sıra düz örün. Lila rengin üzerine pembe, pembe rengin üzerine lila devam edin. İki sıra lila iki sıra pembe ördükten sonra, kol kısmını 2-1-1 kesin. Yaka oyuntusunu yaparak kazağın ön bölümünü tamamlayın. Kazağın arkasına da 40 ilmekle başlayın. Pembe renk ile düz örün ve kolu 2-1-1 kesin.

renkli-bayan-kazak-orgusu

Yaka oyuntusundan sonra omuzları keserek bitirin. Kollara 42 ilmekle başlayın ve düz örgü örün. Her iki taraftan 1’er ilmek eksilterek devam edin ve 26 ilmek olunca düz örgüye dönün. Kolun her iki tarafından 1’er ilmek olmak üzere, 2’şer ilmek arttırın. Kolu 2-1 kesin. Her sıra için 1’er ilmek eksilterek tamamlayın. Yaka, kol ağızları, etek ucuna tığ ile uzun dolama ilmeklerle saçaklar yapın ve kazağı tamamlayın.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git