Sarı Çocuk Hırkası Yapımı

Bebeğinizin, güneşiniz olduğuna şüphe yok. Ona sarı renkte bir hırka örerek bu sevimli benzetmeye bir gönderme yapabilirsiniz. İşte size fikir verecek birbirinden güzel 10 farklı sarı çocuk hırkası ;

Ördek ya da civciv temalı hırkalar örerek orijinal modellere imza atabilirsiniz. Hırkayla takım olacak şekilde öreceğiniz şapka ve bereler de bebeğinize çok yakışacak.

Çok gösterişli olmayacak şekilde öreceğiniz bu çocuk hırkası ekleyeceğiniz küçük ayrıntılarla bambaşka hale getirebilirsiniz. Erkek bebeklere çok yakışacak bu modeli denemenizi tavsiye ederiz.

ordek-modelli-hirka

Bebeğiniz için yapacağınız hırkalarda kendi kıyafetlerinizden esinlenerek modeller çıkarabilirsiniz. Hatta bebeğinizle aynı modelde kıyafetleri giymek, sizin için heyecan verici bir deneyim olabilir.

Sarının farklı tonlarını kullanarak da hırka örebilirsiniz. Öreceğiniz  basit ve kolay bir hırkayı yapacağınız işlemelerle zenginleştirebilirsiniz.

kenarlari-desenli-hirka

Basit örülmesine rağmen fazlasıyla orijinal olan bu modeli yapmayı da düşünebilirsiniz. Kapüşon, kol ve hırka uçlarındaki desenler, tasarımdaki inceliği ve güzelliği ortaya çıkarmakta. Yine hırka tonuna yakın kelebekli düğmeler de modelin bütünüyle uyumlu bir hava yakalamakta.

Görüldüğü gibi ara ara farklı bir örgü tekniği kullanılmış bu hırkada. Onun haricinde düz örmek suretiyle oldukça basit ve beyazla birlikte kullanılması, bambaşka bir hava ve renk katmış hırkaya.

Kapüşonlu çocuk hırkası yapılışı için temel mantık kolların, ön kısmın ve kapüşonun ayrı ayrı örülüp sonunda birleştirilmesidir. Kiminde burgulu, kiminde düz örülen parçalar, birleştirilip işlemeler de yapıldığında bebeğinizin kullanımına hazır bir model ortaya çıkıyor. Bu modelde de farklı teknikler kullanılmakla birlikte tek renk ve düz bir hırka örülüyor. Sonrasında yapılan rengârenk düğme işlemesiyle hırkaya canlılık ve hareket getiriliyor. Düğme işlemesi yerine farklı desenler yahut kolların ucuna işlemeler yapmayı da tercih edebilirsiniz.

cocuk-hirkasi

Sarıyla sıklıkla kullanılan renk beyaz olmasına rağmen arı temalı modeller yaparak siyahı da kullanabilirsiniz. Biraz teferruatlı olan bu örgü modelinde bebeğinizin sevimli görüntüsü, emeğinizin karşılığı olacak.

Son derece sade, bir o kadar da sevimli olan bu modeli tercih ederek, bebeğinize örmeye başlayabilirsiniz. Hırka ucunda ve kol ucunda kullanılan beyazlarla düğmenin uyumu yakalanmış ve sizi yormayacak bir model tasarlanmış.

Öreceğiniz hırkaya işleyeceğiniz büyük düğmelerle palto havası verebilirsiniz. Sarı Çocuk Hırkası Yapımı ile ilgili resim galerimiz sizlerle…


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git