Selanik Örgü Modeli Yapımı

Örgü modelleri konusunda bayanların merak ettiği ve bir türlü bulamadığı yani tarifini aradığı diğer bir örgü modeli konusuyla karşınıza çıkıyoruz. Selanik örgü modeli. Bu örgü modeli her bayanın yapamayacağı fakat elini alıştırdıktan sonra rahatlıkla yapabileceği örgü modellerinden bir tanesi. Konuyu daha fazla uzatmadan sizlere selanik örgü modeli yapımı ile ilgili detaylara geçelim.

– Bu örgü modelini yapmak için diğer örgü modellerine ilk önce başlamanız gerekiyor ve elinizi alıştırmanız gerekiyor. Yapmanız gereken örgü modeli aşırı karışık bir şekilde olduğu için ilk aşamada bu tür örgü modellerini yapmanız biraz zor olabilir. Konuyu daha fazla uzatmayarak bu örgü modelinin nasıl yapıldığını sizlere hızlı bir şekilde açıklayalım.

selanik_1 selanik_2 selanik_3 selanik_4

Selanik Örgü Modeli Tarifi

– Öncelikle iplik ön tarafta tutuluyor ve 1 ilmek boyunca örülüyor. Daha sonra 1 ilmek örmeden önce ipliği alıyorsunuz ilmeğin üzerine doğru örmeye yani dolamaya başlıyorsunuz. Bu şekilde sırayı tamamlayıp diğer işleme geçiyorsunuz.
– 2. sıraya geçildiğinde doladığınız iplikler teker teker sökülüyor bu sefer tek ilmeklerinizin üstüne ipliklerinizi dolamaya başlıyorsunuz. Bu şekilde sırayı tamamlayarak diğer işleme geçiyorsunuz.
– Daha sonra örgünün her iki yüzünüde resimde gördüğünüz şekilde örmeye başlıyorsunuz.
– Son olarakta örgünün bitmiş hali resimde görüldüğü üzere karşınıza çıkıyor.

Evet, selanik örgü modelinin yapılışı bu kadar kolay ve hızlı bir şekilde oluyor. Eğer bu örgü modelini yapmak isterseniz yukarıda anlattığımız şekilde ve görseller yardımıyla hızlı bir şekilde yapabilirsiniz fakat biraz karışık bir örgü modeli olduğu için zorlanabilirsiniz bunun için elinizi bu tür örgü modellerine alıştırmanız gerekiyor ve bundan dolayı diğer örgü modelleriyle başlayabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git