Sevimli Bebek Bere Yapımı

Bereler kışın bebeklerimizi koruyan eşyaların arasında gelir. Örgü modelleri arasında da en çok yapılan örgülerdir. Çabuk bitmesi açısından sıkmayan bebek bereleri, örgü bilmeyen bayanlar için bile oldukça kolaydır. Çok şirin bir  örgü bebek beresi örmeye ne dersiniz? Korsan bir bebek beresi örelim.  Sevimli Bebek bere yapımı ile ilgili detaylara geçelim.

bebek-bereleri

 

BEBEK BERE YAPIMI

Beremizi tığ işi yapacağız. Orta kalınlıkta pembe bir ip ve2,5 numara tığ kullanıyoruz. Sihirli halkayla beremize başlıyoruz. Sihirli halka yapımına internetten bakabilirsiniz. Tığımıza baş alıp halkamızın içine 6 tane trabzan yapıyoruz.2.sırada, her trabzanın üstüne 2 tane trabzan yapıp sayımızı 12’ ye çıkarıyoruz.3.sırada,1deliğe 1 trabzan,1 deliğe 2 trabzan şeklinde örgümüze devam ediyoruz.4.sırada,2 deliğe bir trabzan,1 deliğe 2 trabzan şeklinde sıramızı tamamlıyoruz.5.sırada 3 deliğe 1’er trabzan 4.deliğe 1 trabzan şeklinde sıramızı tamamlıyoruz.Yani her sırada 1 kere battığımız delik sayısı artıyor.Böylelikle ilmek sayımızı arttırmış oluyoruz.Beremiz 60 ilmek sayısına ulaşınca hiç arttırma yapmadan her deliğe bir tane batarak örgümüze devam ediyoruz.10 sıra bu şekilde ördükten sonra beremizi kapatıp bitiriyoruz.Böylelikle yuvarlak bir bere elde etmiş oluyoruz.Bu ölçüler 1,5 yaş bebek ölçüleridir.Dilerseniz ilmek sayısını arttırarak bebeğinizin yaşına göre bir bere örebilirsiniz.

bebek-beresi-nasil-yapilir

 

SÜSLEMELER

Beremizi hazırladık. Şimdi örgü bebek beresi modelinin en zevkli yerindeyiz. Korsan berenin gözlerini yapmak için siyah bir ip alıyoruz. Siyah iple sihirli halkamızın içine 6 tane trabzan yapıyoruz.2.sırada ipimizi beyaz iple değiştirip,12 trabzan yapıyoruz. Yani her deliğe 2 kere batıyoruz.3.sırada 18 trabzan yapıyoruz. Yani bir deliğe tek diğer deliğe çift trabzan yapıyoruz.4.sırada.2 deliğe tek bir deliğe çift trabzan yaparak trabzan sayımız 24 e çıkıyor ve gözümüzün biri bitiyor. Diğer gözü de aynı şekilde hazırlıyoruz.

bebek-beresi-nasil-orulur

KORSAN GÖZLÜK VE BURUN YAPILIŞI

Korsan gözlüğümüzü siyah iple yapıyoruz. Sihirli halkaya 6 trabzan şeklinde giden gözlüğümüz 24 ilmeğe ulaştığımızda son buluyor. Burnu ise dilediğiniz renkte bir iple 4 zincirle başlayın. İki yandan azaltarak üçgen küçük bir parça elde edin. Daha sonra bütün parçaları berenin üzerine dikin.  Bereniz hazır. Pembe renk korsan bebek bere yapımı bu kadar kolay ve eğlenceli.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git