Sezonun En Moda Lif Modelleri

İnsanlar her zaman bir stres ve yoğunluk içerisinde oldukları bilinen bir gerçektir. Özellikle çalışan kesimin yaşadığı stres düşünüldüğünde, bu stresten kurtulmak ve başa çıkmak için belirli yöntemlere başvurulması oldukça normal bir süreçtir. Bayanların bu konu ile başa çıkmak için belirli bir takım uğraşlar ile ilgilendikleri görülmektedir. Çalışan ya da çalışmayan tüm bayanların bu uğraş arayışında ilk sırada gelen ise el işleridir. El işi uygulamaları ile kendilerini rahatlatmayı deneyen bayanlar için sezonun en moda lif örnekleri hakkında kısaca bahsetmeye çalışacağız.

sezonun-lif-modelleri-2016

Geleneksel Lif Modelleri Yeniden Gözde

Her bayanın muhakkak çeyizinde bulunan ya da bir şekilde kendisine hediye edilen, geleneksel tarzda lif modelleri bulunmaktadır. Bu sene bu lif modelleri yeniden gözde olmaya başlamıştır. Yuvarlak ve ajurlu olan geleneksel lif modelleri insanların hem kullanım açısından dikkatini çekmekte hem de günümüzün değişik eklemeleri ile yapımı daha keyifli olabilmektedir.

Kare Lif Modellerinde Desen Uygulaması

Sezonun en moda lif örnekleri arasında kare lif uygulamaları en çok göze değenlerden olarak gözükmektedir. Fakat sade bir şekilde bu modellerin uygulanması durumu son zamanlar da söz konusu olmamaktadır.

Kare bir lif yapmak isteyenlerin, liflerin yapımı sırasında farklı renk uygulamaları ile desen oluşturmaları oldukça tercih edilen modellerin oluşmasına neden olmuştur. Uyumlu renkler ile birlikte liflerin örülmesi esnasında istenilen desenleri oluşturmak, kısa bir araştırma yapmanın ardından rahatlıkla oluşturulabilecek modeller arasındadır.

sezonun-lif-modelleri

 

Değişik Şekillerde Lif Yapımı

Lif örmek ile ilgilenen bayanlar için sezonun en moda lif örnekleri arasında değişik şekiller de tasarlanan modeller de yer almaktadır. Bunlardan ilki çiçek şeklinde tasarlanmakta olan modellerdir. Bunlar hem farklı bir tarzda olmaları hem de dikkat çekici olmaları sebebi ile oldukça tercih edilmektedir.

Bir diğer değişik şekiller ile hazırlanan modellerden bir tanesi ise, bebek şekillerinin yansıtıldığı modeller olmaktadır. Bebek şeklinde bir tasarımın oluşturulması sırasında, banyo temasında kullanılan renkler ile uyumlu bir lif örneği çıkarmak oldukça önemlidir. Zira bu yapılan değişik ama dikkat çekici tasarımlar genel olarak süs olarak tercih edilmektedir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git