Sezonun En Moda Lif Örnekleri

Her bayanın vazgeçilmezlerinden birisidir el işi yapmak. Özellikle ev hanımlarının tüm sıkıntılarını ve streslerini atmak için meşguliyet arayışında oldukları bilinen bir gerçektir. Çoğu ev hanımı ise bu arayışlarını el işlerinden yana değerlendirmektedir. Bayanların ilgilenebileceği pek çok el işi seçeneği olmasına rağmen öncelikli tercihleri uzun zamandan beri lif yapmak olarak gözükmektedir. Bunun en temel sebebi ise lif yapmanın hem kolay olması hem de kısa sürede tamamlanarak yaptıkları ürünün son haline kavuşmalarıdır. Yeni sezonun en moda lif örnekleri bu uğraş ile ilgilenen bayanların çok ilgisini çekecektir.

cilek-Lif-Modelleri
Tabi bu örneklerin ilgisini çekecek bir diğer grup ise gelin adaylarıdır. Her ne kadar son zamanlarda gelin adayları çok tercih etmemeye çalışıyor olsa da, lif her genç kızın çeyizinde olması gereken ürünlerden bir tanesidir.
Bu sezon başından bu yana göz önüne çıkmayı başaran lif modellerinden biri çiçek şeklinde tasarımlardır. Yapımı ise zor gözükmesine rağmen aslında oldukça kolay olan bu lif modelleri, gelin adaylarının öncelikli tercihlerinden biri olmaya başlamıştı. Bu modelde orta kısım çiçek desenini vurgulayacak şekilde kafesli yapılırken dışına yuvarlak bir lif modeli yapılması gerekmektedir. Sonra ise çiçek modelini yansıtan orta kısımdan ikinci bir lif katı çıkarılarak model tamamlanacaktır. Sezonun en moda lif örnekleri arasında gösterilen bu model de renk seçimi kişiye özeldir. Ve genellikle bu modellerin süs olarak kullanıldığı görülmektedir.

kolay-orgu-Lif
Bir diğer gözde lif modeli ise dikdörtgen şeklinde yapılan modellerdir. Kullanım kolaylığı açısından herkesin dikkatini çeken bu modelin üzerine renk geçişleri ile hayvan modelleri işlemek ya da farklı geometrik desenler işlemek mümkün olabilecektir.
Sezonun en moda lif örnekleri arasındaki modellerden biri ise kare şeklinde yapılan lif tasarımlarından birisidir. Kare şeklinde öreceğiniz lifinizde belirli aralıklarda kurdele geçebilecek boşluklar bırakmanızı tavsiye ederiz. Eşit yapacağınız bu boşluklardan daha sonra lifin rengine uygun kurdeleler ile geçişler yapabilirsiniz.
Kare ya da yuvarlak olarak yaptığınız liflerin dışlarında geçiş olarak kurdele kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bu modeller de genellikle süs olarak kullanmak için tercih edilmektedir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git