Sezonun En Moda Örgü Modelleri

Bu Sezon da Örgü Modeller Çok Moda!

Örgü işi ürünler modadaki yerini çoktan sağlamlaştırdı ve her sezon daha da güçlenerek ortaya çıkmaya devam ediyor. Eskiden sadece babaannelerin bir hobisi olarak görülen ve yalnızca en soğuk kış günlerinde naftalinli sandıklardan dışarıya çıkartılan bu örgüler, artık hayal edebileceğiniz her yerde kullanılmaya başlandı. Üstelik, kullanılan materyaller sayesinde artık bu ürünler sadece kış mevsimine mahkum değil. İnce iplikler ve mesmerize ürünler kullanarak artık dört mevsime hitap eden örgüler üretmek mümkün. Sezonun en moda örgü modelleri arasında mutlaka hoşunuza gidecek bir parça bulacaksınız.

ince-yun-kazak-modelleri

Sezonun en moda örgü modelleri arasında başı şüphesiz aniden ortaya çıkan serinlikte üste alınan şallar ve ince ceketler alıyor. Sade bir tasarım kullanarak düz biçimde örülmüş ürünleri tercih edebileceğiniz gibi, farklı örgü biçimlerini kombinleyen daha karmaşık tasarımlar yaratabilirsiniz. Seçilen yün özellikleri de ortaya çıkacak şalın kullanım alanlarını etkileyecektir. Düz renkler ve salaş bir yün türü seçerek gündelik kullanıma uygun şallar yaratabileceğiniz gibi, simli bir yünle gece  davetlerinde kullanabileceğiniz bir şal örebilirsiniz.

simli-yun-sal-modelleri

Tasarım ve kombin kadar kullanılan materyallerin de önemli olduğunu unutmayın. Sezonun diğer moda örgü modelleri arasında şüphesiz bebekler için üretilen modeller de büyük bir yer tutuyor. Bebeklere özgü modelleri bere, atkı, eldiven, patik gibi alanlarda sınırlayabileceğiniz gibi, neşeli yatak örtüleri yaratarak dekorasyon kısmına da kayabilirsiniz. Kıyafet denilince de artık aklınıza eski dönemlerin tek renk, haydi en fazla çift renk içeren sade modelleri gelmesin. Modellerde çeşitli hayvan figürleri ve çizgi film kahramanları yer alıyor.

pembe-bebek-örgü-elbise

Sezonun en moda örgü modelleri arasından hemen bir seçim yapamayabilirsiniz. Bunca seçenek ve model arasında tercihinizi ihtiyaçlarınıza uygun olarak yapın. Diğer aklınızın kaldığı modelleri de bir dosya veya defter içerisinde muhafaza etmeyi unutmayın. Örgü örmek, bağımlılık yaratan bir hobidir, bir defa örmeye başladığınız zaman devamı mutlaka gelecektir. Bu nedenle ilginizi çeken her modeli saklayın, o modelin de zamanının geleceğinden eminiz. Ne de olsa, örgü işleri her sezon moda!


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git