Sıcacık Tiftik Hırkalar

 

Soğuk havaların kapıyı çalması ile beraber yazlık eşyaları ileriye itip kalın kıyafetlerimizi daha çok ön plana çıkardık. Sıcacık tiftik hırkalar sizin için hazır. Hem sıcacık tutarak üşüme problemini ortadan kaldıran hem yoğun iş temposunda ‘ne giyeceğim?’ derdi ile boğuşmadan hemen üzerinize geçireceğiniz bu parçayı güzel bir aksesuarla kombinlediğinizde ortaya çok şık bir görüntü çıkabilir.

 

krem-tiftik-hirka.jpg

 

Tiftik Hırka Modası

Geçtiğimiz yıllarda oldukça tercih edilen ve bu yılda trend olan tiftik hırkaya dünyaca ünlü modaya yön veren tasarımcılar da koleksiyonlarında geniş yer vermişti. Birbirinden güzel renk tonları ile ister eteklerinizin ister elbiselerinizin üzerine giyebileceğiniz ve şık kolyeler ile zen gin bir hava oluşturacağınız bu hırka modelini hazır olarak satın alabileceğiniz gibi kendinizde elde örebilirsiniz.

 

renkli-tiftik-hirka.jpg

Her Parçayla Uyumlu

Tiftik hırka yapısı gereği biraz şişik görünüm sunuyor o yüzden alırken ya da yaparken ipin ince olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Yumuşacık yapısı ile hem görüntü hem de his olarak kaliteli niteliğe sahip tiftik hırkaları kombinleme seçenekleri de oldukça geniş. Florasan renklerle başka soft renkler ile bambaşka bir stile sahip olabilirsiniz. Üstelik sadece gündüz kullanımında değil rengine göre şık bir gece kıyafetin üzerinde de oldukça zengin bir görüntü elde edebilirsiniz. Mini etekler ile kombinlediğinizde daha çok pudra tonlarında bu yılında modası olan tüvit pantolonlar ile kombinlemek istediğinizde ise gri ya da toprak tonlarını kullanır iseniz bu trendi yansıtılmak istenen kıvamda kullanmış ve taşımış olursunuz.

cicekli-tiftik-hirka.jpg

Yapılışı

Tiftik hırka modeli yapımı için işe ilk olarak ip alarak başlayın. Gerekli malzemeleri edindikten sonra bedeninize uygun istediğiniz bir sayıda ilmek atarak başlayabilirsiniz. İlmekleri tekli pirinç olarak örüp koltuk altına gelince kestirme yapın. Ön kısma gediğinizde ise arka bölümde kaç ile başladı iseniz yarısı kadar ilmek atarak bir ters bir düz yapıp lastiği oluşturun. Diğer ilmekleri ise tıpkı arka bölümü yaptığınız gibi tekli tekli pirinç örün. Kola geldiğinizde ilmek attığınız sayıya oranlayıp ilmeklerinizi oluşturun ve tekli pirinç örün. En son işlem olarakta yanları omuzları kolları dikerek hırkanızı oluşturun.

 

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git