Şık Görünümlü Şal Modelleri

Kadınlar için aksesuarlar şıklığı tamamlayan en önemli parçalardır. Peki, ya şal modelleri? Onlar ılık akşamlarda sırtımızı örten, zarafetimize daha büyük zariflik katan narin birer dokunuş, soğuk kış günlerinde ise boynumuzu sararak paltomuz ile mükemmel bir uyum yakalayan kurtarıcı aksesuarlardır.

Şallar ısınmanın yanı sıra mevcut kıyafeti daha asil, daha şık bir görünüme kavuşturmak amacıyla kullanılmaktadır. Adını bir şekerlemeden almış olan elma şekeri kırmızısı olarak geçen sıcak renk tonlarındaki örme şallar bu sezon için sizlere yazdan sonbahara hem net hem de temiz bir şekilde geçme şansı sunmaktadır. Dikkat çekici, muhteşem ve parlak bir görünüme kavuşabilmek adına bu rengi kullanarak solgun teninizi ısıtabilir, buğday teninizi ise incecik bir detayla tamamlayabilirsiniz. Sadece soğuk günlerde değil kalın 5 numara tığ ile pamuk ipten ördüğünüz beyaz-pembe karışık tonlardaki şalınızı ılık bahar akşamlarında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Şal modelleri ve yapılışları söz konusu olduğunda da atkı-şal modellerine ayrı bir parantez açmak gerek. Atkı-şal olarak nitelendirilen modeller 2015 sonbahar sezonunda yeniden hayatımıza girecekler. 3,5 numara şiş ile rahatça örebileceğiniz uç kısmını atkınızı örerken kullandığınız renklerden biriyle aynı tonda bir ponpon ile süsleyebileceğiniz bu atkı şalların yapımı oldukça kolaydır. Rahat örülmesine karşın boyunda son derece şık duran bu modelleri, 6 ilmek ile başlayıp yine 6 sıra düz ve 6 sıra Haroşa örerek tamamlayabilirsiniz. Uzatmak isterseniz 6 sırada bir her iki taraftan da ilmek arttırarak istediğiniz boya ulaşıncaya değin bu işleme devam edebilirsiniz. Örgü şallar bizlere anne sıcaklığını sunmakta adeta anne sıcaklığıyla içimizi ısıtmaktadır. El emeği göz nuru anne şalları için yine kalın tığı kullanarak beyaz kalın ip ile bir model çıkarabilirsiniz. Bir ters-bir düz örgü ile ve her iki sıradan sonra bir alttaki ilmeğin içine batırıp çıkararak çiçek motifleri elde edebilir, beyaz tonlardaki bu şalı elde etmek için örmüş olduğunuz tüm çiçek motiflerine yine beyaz örgü ip ile birbirine bir üçgen oluşturacak şekilde dikebilirsiniz.

Şal modelleri ve yapılışları konusunda örgü modelleri içeren dergilerle birlikte, internet ortamında da farklı seçenekler bulabilirsiniz. Boynunuzu saran şallarınız görenleri kendine hayran bıraksın ve sadece şıklığınız konuşsun…Resimleri büyütmek için üstüne tıklayınız…


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git