Şık Havlu Kenarları İle Havlularınıza Zerafet Katın!

Dantel örgüler Anadolu’da yüzlerce yıllık gelenektir ve bu geleneğin en önemli temsilcilerinden birisi de havlu kenarlarıdır. Asırlardır süren bu gelenek içinde olduğumuz bilgi çağında iyice gelişerek mükemmel bir hâl almaya başladı. Her geçen yıl daha enfes modeller ortaya çıkarken bu yılın en iyi şık havlu kenarı modelleri ile şimdiye kadarkilerin güzel bir sentezi ortaya çıkıyor.

kirmizi-cicek-kalpli-havlu-kenari

Bir kadının eline ev verirsiniz de yuva verir size. Un verirsiniz de bir birinden nefis yemekler verir size. Havlu verirseniz ne olur peki? Sizi incelik ve zarafet timsali işlemelerle karşılar. Hem bu sene hem tüm zamanlarda bu böyledir. Bu yılın en iyi şık havlu kenarı modelleri ile hanımlar yine şıklığın tavanında olacaklar. Her genç kızın olmazsa olmazı, vazgeçilmezi olan çeyizler ve çeyizlerin de baş malzemesi hiç kuşkusuz havlulardır. Havluları havlu yapan ise zarif kenarlıklarıdır doğal olarak. Tığ ve iğne oyası ile yapabileceğiniz havlu kenarlarında, iğne oyasının bir miktar daha deneyim ve kabiliyet gerektiğinin altını çizelim. Tüm kadınların becerikli olduğunu biliyoruz fakat iğne oyası ile işlemeniz için öncesinden biraz alıştırma yapmanız gerekebilir.

havlu-kenari-ornekleri-tig

Artık internette, sosyal medyada her gün yeni modellerle karşılaştığımızdan bu alanda eskisinden çok daha çetin bir yarış var. Ama 2016 için en iyilerini burada sizler için derliyoruz. Bu modelleri hayata geçirirken sadelik ve zarafeti elden bırakmadan uygularsanız hem uzun süreli bir verim almış olursunuz hem de gururunuz bir kat daha artar. İşinizi tığ oyası ile yapacaksanız en revaçta olan modeller arasında çiçek, kuş veya kelebekler öne çıkıyor. Fakat çiçeğin bin türlüsü olduğunu en iyi siz hanımlar bilirsiniz. Kenar kısımlarını simli iplerle örerseniz ayrı bir hava katmış olursunuz.

Gelen yeni misafirlere dolabınızdan çıkardığınız bu yılın en iyi şık havlu kenarı modelleri ile işlenmiş havlunuzla kendinizle gurur duyacaksınız. Konu komşu toplanıp çeyizliklerinizi bir birinize gösterirken de bu gururun yaşanacağını söylemek zor olmaz. Siz de bu en şık ve zarif modeller ile bu farklılığı yaşatabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git