Şiş İle Yapılan Yazlık Bayan Yelek Modelleri

Yazlık yelek yaz mevsiminin serin akşam gecelerinde dışarı çıkarken ihtiyacımız olan temel parçalardandır. Sizin için seçtiğimiz birbirinden şık ve kolay yazlık  bayan yelek modellerinin yapılışı size fikir verecek örmek için sabırsızlanacaksınız. Sezonun moda renklerinden merserize iplerle ya da ince yünlerle örebileceğiniz bu şiş ile yapılan yazlık bayan yelek modelleri en sade kıyafetinizi bile başka tarza dönüştürerek her ortamda kurtarıcınız olacak. Şimdi çok güzel yazlık bayan yelek modelleri ile ilgili detaylara geçelim.

2016-bayan-hirka-modelleri

Oklava Yeleği

Önü için 12 örnek toplam da 26 örnek örüyoruz. 2 örneği koltuktan kesiyoruz. 1 gidiş geliş yapıp 1 örnek daha kesiyoruz. V olması için ön kısmından da 2 tane eksiltiyoruz. 10 tane yukarıya doğru örüyoruz. Yeleğimizin önü bitmiş oluyor. Arkası için 20 örnek başlıyoruz. Bunu da koltuğa kadar düz örüyoruz. Koltuktan ikişer tane kesiyoruz. Önde yaptığımız gibi arkayı da yukarıda bitiriyoruz. Önler ve arka bittikten sonra birleştiriyoruz. Ön tarafına 2 sıra tırabzan geçip önüne tekrar oklavayla toplar yapıp etrafından bir daha geçiyoruz. Benim yazlık bayan yelek modelleri içerisinde ki  en favori modeldir.

bayan-hirka-orgusu

Küçük Burgulu Yelek

3 numaralı şiş ile örneği 8 ilmek kurup 1 dolayıp 1 düz yapıyoruz, arka tarafa geçince dolananları salarak ilmekleri genişletiyoruz. İlmekleri ön sırada dolananla birlikte alıp ajur yapıyoruz.

bayan-hirkasi-nasil-orulur

Üçgen Ajurlu Yelek

5 numaralı şiş ile 3 ilmek başlıyoruz.1 sıra ters örüyoruz, şişin üstüne ip dolayarak arttırıyoruz.1 sıra ters örüyoruz. Örgünün hep düz tarafında, baştaki 1 ilmeği örerek, arttırma yapıyoruz.36 ajur olana kadar bu işleme devam ediyoruz. Bu şekilde 5 parça üçgen örüyoruz. Ön parçaları 8 cm. fazla örüyoruz. Kol kısmı için, örülen 16 ajuru dikiyoruz, 11 ajur kol oyuğu bırakıyoruz. Geri kalan ajurları üçgenlerle birleştirerek dikiyoruz.

sari-hirka-modelleri

Çiçek Motifli Yelek

3 numaralı şiş ile öreceğiniz bu modelde kol oyuntuları, ön ortası ve ön, arka yaka oyuntusuna gelecek şekilde toplam 7 yarım motif örüyoruz. Yanlar için 1 tam motif arka ortasına gelen bölüme de 2 tam motif örüyoruz. 6 tane de motif aralarını birleştirmede kullanmak üzere küçük motifler örüyoruz. Şimdi çok şık ve güzel olan yazlık bayan yelek modelleri resim galerisini inceleyebilirsiniz.

 


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git