Size Özel Lif Modelleri

Her bayanın el işleri ilgilenmek hoşuna gitmektedir. Özellikle çalışmayan bayanların tüm günlerini temizlik ve yemek hazırlığı içerisinde geçirmek durumları göz önüne alındığında el işleri ile ilgilenerek kendilerine kısa bir rahatlama sunmaları hoş karşılanmaktadır. Bu el işleri arasında bayanların en çok dikkatini çekenler ise liflerdir. Lif yapımı ile hem kendinize bir rahatlama kaynağı yaratıyor iken hem de sevdiklerinize küçük hediyeler sunma şansını elde edebilirsiniz. Size özel lif modelleri ile kendinizi olduğu kadar sevdiklerinizi de şımartabilirsiniz.

motifli-örgü-lif-modelleri

Kare Liflerde Süslemeler

Bayanların lif yapımında en çok tercih ettiği modellerden birisi kare şeklinde yapılmış olan liflerdir. Uzun yıllardır hem genç kızların çeyizlerini hem de çoğu bayanın banyolarını süsleyen bu model de son zamanlarda küçük değişiklikler yapılarak özelleştirme yapıldığı görülmektedir.

Kare şeklinde ve tek renk yaptığınız lifin kenarına oya yapmayı deneyerek, size özel lif modelleri tasarlamaya başlayabilirsiniz. Oya yapmak yerine saçaklı süsler de denemeyi düşünebilirsiniz.

Farklılık Her Zaman İyidir

Son zamanlar da özellikle kişisel bakım ürünleri satılan mağazalarda top şeklinde hazır liflerin satılmaya başlanması, hayal gücü geniş bayanların da bu konuda düşünceler üretmesine neden oldu. Top haline getirilecek şekilde ayarlanan lif örgüleri ile ortaya yumuşak olduğu kadar kullanışlı lif modelleri çıkarılmaya başlandı.

Bu farklı lif modellerini süsleyerek, dikkat çekici özellikler katmak ise oldukça basittir. Tığ ile farklı renklerde küçük çiçekler yaparak lifinize dikmeyi denemenizi tavsiye edebiliriz. Bu şekilde oldukça şık bir görünüm elde edebileceksiniz.

cicekli-papatya-lif-ornegi

Herkesin Tercihi

Liflerden bahsedildiğinde yuvarlak örülmüş lifler ilk olarak akla gelmektedir. Herkesin muhakkak bir tane yuvarlak şekilde örülmüş life sahip olduğu göz önüne alınarak tasarım farklılıkları ile size özel lif modelleri oluşturmak istemeniz oldukça normal karşılanacaktır.

Kurdele süslemeleri ekleyebileceğiniz bu yuvarlak lifleri aynı zaman da ortasına saçaklı uzun bir uç ekleyerek de kullanmayı düşünebilirsiniz.

Sizlerin tasarımları ve farklılıklarını yansıtan lif modellerini kendinize saklamayı seçebileceğiniz gibi çevrenizdekilere armağan edebilirsiniz. Özellikle evlilik arifesindeki bayanların oldukça dikkatini çekeceği bir gerçektir. Belki de ördüğünüz bu lifler ile kendinize geçim kapısı bile oluşturabilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git