Sizlere Özel Lif Modelleri

Bayanların el işi konusuna ne kadar değer verdikleri herkes tarafından bilinmektedir. Her türlü el işi ürününü uygulamak konusunda istekli olan bayanların en çok tercih ettikleri arasında lifler gelmektedir. Her bayanın hem evlerinde kullanım açısından  hem de yakınlarında olan evlilik çağındaki genç kızlara çeyiz hediyesi hazırlamaları açısından, lif örmek ile ilgilendiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Her geçen yıl birbirinden güzel modellerin eklendiği lif seçenekleri, kullanım açısından keyif verici olduğu kadar örülmesi aşamasında da mutluluk verici olmaktadır. Sizlere özel lif modelleri arasından arzu ettiğinizi seçebilir ve kendi hayal gücünüzün eklemeleri ile değişimler yapabilirsiniz.

banyo-lifleri

Kare Lif Modelleri Vazgeçilmezdir

Tercih edilen lif modelleri arasında değişmezlerden bir tanesi olan kare lif modelleri, farklı seçeneklerin uygulanabilmesi açısından da oldukça elverişli olması ile göz doldurmaktadır. Birkaç araştırma ile örerken farklı renklerle üzerinde desen oluşturma şansınızın da bulunduğu bu lif modelleri, bitişinin ardından oldukça hoşunuza gidebilecektir.

Yuvarlak Lif Modelleri

Lif örmeye karar verilmesinin ardından rahatlık ile denenebilecek modeller arasında sayılan yuvarlak lif modelleri farklılık yaratmak açısından oldukça tavsiye edilenler arasındadır. Sizlere özel lif modelleri oluşturma aşamasında zorlanılmayacak olan bu lifler, süsleme konusunda oldukça elverişli olması ile de bilinmektedir.

Düz renk olarak ve ajurlu örebileceğiniz bu lif modellerine belirli aralıklar ile uyumlu renklerde kurdele geçirebilirsiniz. Birkaç sırada bir oluşmuş olan ajurlu yuvarlakların arasından kurdele geçirilmesi, ortaya çıkacak ürünün çok daha göz alıcı durmasına neden olabilecektir. Ayrıca hazırladığınız lifin  ucuna oya şeklinde işleme de yapabileceğinizi söylemek gerekecektir.

banyo-lifleri-2016-2017-2018

Şekilli Lif Modelleri

Sizlere özel lif modelleri oluşturmaya karar verdiğinizde tercih edebilecekleriniz arasında çeşitli şekillerin yansıtılacağı modeller gelmektedir.  Bunlar genel olarak kalp ya da yıldız şekillerinin yansıtıldığı modeller olarak göz önüne gelmektedir.

Özellikle gökkuşağı renkleri ile geçişler yaparak kalp ya da yıldız şeklinin tamamlanması, örme işlemi tamamlandığında ortaya çıkan sonuç açısından oldukça tatmin edici olacaktır. Çiçek şeklinin uygulanabileceği modeller ise son zamanlar da oldukça göz önüne gelmiş olsa da hala daha belirli bir kesim tarafından yapımında zorlanılmaktadır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git