Su Dalgası Örgü Modeli Yapımı

Merhaba Hanımlar, bugün sizlere su dalgası modelimizin yapılışını göstereceğim. Bu anlatmış olduğumuz modelimizi eldiven, yelek, erkek kazağı, battaniye vs gibi her yerde kullanabilirsiniz. Şimdi muhteşem örgümüzü öğrenme zamanı.

Malzemeler

İp

Şiş

Yapılışı

İlk ilmeğimizi örmeden alıyoruz. İkinci ilmeğimizi örülmüş ilmeğimizi alıp örmeden diğer ilmeğimizi alıyoruz. Yani bu işlemle üstünden atlatıyoruz. Bu sıramızdaki işlemimiz bu şekilde devam ederken örgümüzde dikkat etmemiz gereken atlattığımız ilmekler üst üste gelmeden yapmamız gerekiyor.

su-damlasi-1 resmi

İkinci sıramızda hiç bir işlem yapmadan örmeye devam ediyoruz. Bir sonraki sıramızda ise örülmüş ilmeğimizi alıyoruz ve bir sonraki atlamış olduğumuz ilmeği örüyoruz.

su-damlasi-2 resmi

Bir sıra örmeden alıyoruz bir sonrakine atlayıp bu şekilde devam eden örgümüzün bir sonraki sırasında yine bir işlem yapmadan örüyoruz. Diğer sırada farklı işlem yapmadan devam edip bu şekilde dalga modelimizi oluşturmuş oluyoruz.

su-damlasi-3 resmi   su-damlasi-4 resmi

Hanımlar bu modeli uygulayacağınız yerlerde öyle mükemmel görüntü sağlıyor ki her seferinde bu modeli uygulayacaksınız. Şimdi güzel cicilerinize uygulama zamanı…

su-damlasi-5 resmi


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git