Su Yolu Örgü Modeli Video Anlatımlı Yapılışı

Su Yolu Örgü Modeli Şiş İle Yapılışı

Merhaba örgü sever hanımlar, sizler için yine güzel paylaşımlarımıza devam ediyoruz. Bu sefer örgü modelleri paylaşımlarımızdan        su yolu örgü modeli yapılışı ile ilgili bilgiler aktaracağız. Elimizden geldiğince yeni örgü modelleri sunmaya çalışıyoruz. Detaylı olarak anlattığımız su yolu örgü modeli yapılışına geçelim.

Gerekli Malzemeler:

Kalın ip

4 numara şiş

Bu modelden çok güzel çorap modeli oluyor. Tabi siz istediğiniz her şeye rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

örgü modelleri

                        su yolu örgü modeli yapılışı

Su Yolu Örgü Modeli Yapılışı:

2 sıra düz örgü yaparak başlayabilirsiniz. Modeli oluşturmaya ters sıradan başlayacağız. Öncelikle başlangıç ilmeğimizi alıp bir ilmek düz örüyoruz. Sonra 3 ilmek ters örüyoruz. 1 ilmek düz 3 ilmek ters olarak ters sırayı bitiriyoruz. Düz sıraya gelince önce başlangıç ilmeğini şişimize takıyoruz. 3 ilmeği birden alıyoruz. 3 ilmekten 3 ilmek çıkarma tekniğini uyguluyoruz. Yani 3 ilmeği birden alıp 1 ilmeği çıkardıktan sonra şişimize 1 sıra ip dolayıp tekrar 3 ilmek içine geçiriyoruz. 1 ilmek daha çıkarıyoruz. Böylece 3 ilmeği kesip 3 ilmek daha çıkarmış oluyoruz. Sonra 1 ilmek ters örüyoruz. Tekraren 3 ilmekten 3 ilmeği çıkarma tekniğini uyguluyoruz. Bu şekilde düz sırayı tamamlayıp ters sıraya geçiyoruz. Başlangıç ilmeğimizi alıp 1 tane düz örüyoruz. 3 ilmekte tekraren 3 ilmekten 3 ilmek çıkarma tekniğini uyguluyoruz. Yani 3 ilmeği birden alıyoruz. 3 ilmeği karşı şişten çıkarmadan 1 ilmek elde edip şişimize 1 defa ip dolayıp aynı 3 ilmeğin içine tekrar geçirip karşı şişten çıkararak 3 ilmek daha elde ediyoruz. Aradaki 1 ilmeğimizi düz olarak örüyoruz. Bu şekilde 1 ilmek düz 3 ilmekten 3 ilmek çıkarma tekniğini uygulayarak ters sıramızı tamamlıyoruz. Bu şekilde düz sıralarda düze ters sıralarda ise terse uygulanan aynı işlemler ile örme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Detaylı anlatımımız bitti. Şimdi sizlere video anlatımlı sunumu paylaşıyorum. Böylece tekrar tekrar izleyip, rahatlıkla ve zorlanmadan örgü işini yapabileceksiniz. Hepinize sevgi dolu, örgü dolu günler dilerim.Şimdiden kolay gelsin.Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git