Tarzınıza Uygun Yazma Modelleri

Günlük hayatta ev içerisinde, kadınların gün toplantılarında, bebek mevlidi ve benzeri birlikteliklerde sıklıkla kullanılan yazmalar, birbirinden şık ve birbirinden farklı motiflerden oluşuyor. Yazma modelleri, genellikle kare olarak karşınıza çıkıyor ve bu şekilde yazmayı bağlamak da daha kolay bir hal alıyor. Yazmalar üzerinde yer alan desenler, genellikle çiçek motiflerinden oluşuyor ve bu desenlerin yer alndığı yazmalar, her yaş grubunan hanım tarafından tercih edilebiliyor. Severek kullanılan yazmalar arasında kendi tarzınıza uygun olanı bulmanız için şeklinden çok desenine bakmanız gerekiyor. Çünkü yazma modelleri tek şekilde olsa da desenler birbirinden çok daha farklı olabiliyor. Bu aşamada kendi tarzınıza uygun yazma modelleri seçmek ise tamamen sizin zevkinize kalıyor.

renkli-igne-oyali-pembe-mor-yazma-modelleri

Yazma modelleri söz konusu olduğunda, tabi ki kenar işlerini de atlamamak gerek. Yazma kenarlarında kullanılan oyalar, iğne oyası, kurdele işi, boncuklu oyalar ve tığ oyası gibi kategorilere ayrılıyor. Sizin tarzınıza uyan ve zevkinize en çok hitap eden yazma modeli hangisi ise ona yönelmenizde fayda var. Son yıllarda en çok kullanılan yazma modelleri, iğne oyası işlemeli yazmalar. Daha gösterişli ve daha şık modellerden hoşlanıyorsanız, size tavsiyemiz iğne oyası yazma modellerine yönelmeniz. Bunun yanı sıra kurdele işi yazma kenarları da oldukça moda. Kurdeleden oluşturulan küçük çiçek motifleri ya da tomurcuk şekiller, iğne yardımı ile yazma kenarına monte ediliyor ve ortaya oldukça güzel görünen yazmalar çıkıyor.

geleneksel-yazma-modelleri

Kendi tarzınıza uygun yazma modelleri için belirlediğiniz bir yazma kenarını, el işi yapan kişilere yaptırmanız mümkün. Günlük hayatta tercih edilen yazmalar kare formunda olsa da, namaz baş örtüsü şeklinde olanlar, dikdörtgen formunda olabiliyor. Bu örtülerin ise yalnızca ön kenarına işlemeler yapılıyor ve daha farklı bir görünüm elde ediliyor. Bu tarz örtüler genellikle şifon kumaşlardan tercih ediliyor. Günlük hayatta ev içerisinde kullanıma pek uygun olmasalar da özel kadın günleri toplantılarında oldukça şık bir görünüme imza atmanızı sağlıyorlar. Kumaşı daha sade olan bu örtülerde, vurgu tamamen oyalar tarafından sağlanıyor. Sizde bu yazma modelleri içinden kendi tarzınıza en uygun olanları rahatlıkla seçebilirsiniz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git