Tarzlara Uygun Atkı Modelleri

Örgü işleri ile ilgilenmek günümüzde hemen her bayanın en önemli uğraşı olarak gözükmektedir. Boş vakitlerini örgü örerek değerlendirmekte olan insanların sayısındaki artışta, internetin de önemli bir yeri bulunmaktadır. Birbirinden farklı ürünler hakkında bilgi edinilebilen bir mecra olan internet sayesinde, daha önce bu el işi uğraşı ile ilgilenmemiş olanlar dahi denemeler yapabilmektedir.Özellikle satın olarak sunulmakta olan atkı modellerinin fiyatlarındaki fazlalık sebebi ile herkes tarzına uygun atkı modelleri hakkında araştırma yaparak, kendileri uygulamayı denemek istemektedir. Bu şekilde hem maddi olarak daha düşük bir bütçe ile elde edilebilen modeller hem de renk olarak istenilen seçeneğin uygulanmasından kaynaklı olarak daha çok tercih edilmektedir.

suslu-ve-uzun-atki-modelleri

Uzun Atkı Modelleri

Atkı örmeyi düşünen bayanların ilk seçenekleri genel olarak uzun atkı modelleri olmaktadır. İstenilen uzunlukta yapılabilecek olan bu atkılar da renklilik oldukça hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Farklı renklere belirli aralıklarda geçiş yapılarak oluşturulan atkı modelleri, hem tüm kıyafet kombinlere oluşturmak açısından sıkıntı yaşanmasını engeller iken hem de oldukça şık bir imaj yaratılmasına neden olmaktadır.

Farklı Tekniklerle Süslü Atkılar

Herkesin tarzına uygun atkı modelleri oluşturmak için arayış içerisinde olduğu düşünüldüğünde, daha süslü olan bayanlar için de atkı modelleri bulunduğunu belirtmek doğru olacaktır. Bu atkı modelleri arasında en çok tercih edilen kısa olarak örülmekte olan modellerdir. Farklı örgü teknikleri ile geçiş yapılarak oluşturulan modeller bayanlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca bu modellere isteğe uygun olarak süslemeler eklenmesi de hoş bir görüntü yaratacaktır.

sal-ve-atki-ornekeri

Atkı Olarak Kullanılan Boyunluklar

Son zamanlarda insanların atkı kullanımından ziyade modaya uyarak boyunlukları tercih ettikleri görülmektedir. Herkesin tarzına uygun atkı modelleri bulabilmesine rağmen, boyunlukların rahat kullanımı sebebi ile sıklıkla tercih ettiği bilinmektedir. Bir mağazadan alınması durumunda yüksek fiyatların ödeneceği boyunluklar, bir yumak yün ile rahatlıkla ile hazırlanmaktadır. Hem renkli hem de tek renk olarak örülebilecek olan boyunluklar için istenilen modelin seçilmesinde sıkıntı bulunmamaktadır. Tek bir örgü modelinden bir boyunluk yapılabileceği gibi, bir boyunlukta iki modelin birleşimini de yansıtmak mümkündür.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git