Ters Başak Örgü Modeli Yapılışı

Yeteneklerinizi sergilemek özellik ile bayanların yeteneklerinden en sık tercih edileni örgü örmektir. Örgü örerken bayanlar doğada bulunan çiçek, böcek, hayvan isimleri ile adlandırdıkları bir çok örgü modeli vardır. Bunlardan biri ise; yapımı oldukça sık kullanılan ve aynı zamanda görünümü ile oldukça şık görünen bir model olan ters başak örgü modeli olarak bilinmektedir. Ters başak örgü modeli yapılışı ile ilgili bilgiler vereceğiz.

orgude-ters-basak-orgu-yapilisi

Örgü örerken şiş ve ip tercihi nasıl olmalıdır?

Ters başak örgü modeli ya da diğer örgü modellerinde dikkat edilmesi gereke en önemli husus şiş ve kullanılan ipin kalınlık ya da incelik uyumudur. Bu bakımdan yapılan örnekleri ile kullanım şekilleri oldukça etkilenmektedir.

orgude-ters-basak-modellemeler

Örgüde model tercihi nasıl olmalıdır?

Bayanlar doğada bulunan bir obje adını örgülerinde kullanmaktadır. Örgünüzün modeli adını taşımalı ve aynı zamanda örmek istediğiniz ürününüzde uygulamak istediğiniz modeli de gözünüz de canlandırarak tercih etmelisiniz.

orgude-ters-basak-modelleme

Örgüde beden ölçümü nasıl yapılmalıdır?

Örgü örmek oldukça hüner isteyen bir eylem olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra örgülerinizi örmeden önce öreceğiniz modeli ölçülerinize göre uygulamanız, hem modelin görünümü hem de sizlerin kullanımı kolaylaştırmasına çok büyük bir etki sağlayacaktır.

orgude-ters-basak-modelleme-nasil-yapilir

Ters başak örgünün temel kuralı nedir?

Buğday başaklarının rüzgâr etkisi ile oluşan görünümü olan ters başak örgü modeli özellik ile başağın tersten görünmesi gerekmektedir. Dolayısı ile özellik ile bu görünüm en önemli kural olarak karşımıza çıkmaktadır.

orgude-ters-basak-nedir

Ters başak örgü modelinin yapımı

Örgümüze başlamadan evvel kenar ilmeği örmeden alınarak örgüye başlanmalıdır. Ardından iki ilmek düz örgü örülüp sağ şişimize ipimizi bir defa dolayarak ilmek sayımızı arttırıyor ve yanında ki iki ilmeği bir anda düzden birlikte alarak kesiyoruz. Bunun ardından tekrar iki ilmeği düz örüp, ipliğimizi sağ şişimize alarak ilmek sayımızı arttırıyor ve iki ilmek bir anda alarak kesiyoruz. Bu şekilde ters başak örgü modelimizi tamamlayıp modelimizi ortaya çıkarıyoruz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git