Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri

Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri

Genç kızların çeyiz sandıklarını süsleyen el örgüsü, göz nuru parçalar gün geçtikçe daha fazla değer kazanmaktadır. Günümüzde hazır ürünlere verilen önem azalmış el örgüsü, el emeği ürünlere daha fazla değer verilmeye başlamıştır. Çeyiz sandıklarının olmazsa olmaz parçaları elbette ilk başta yazma oyalarıdır. Onun ardından ise renkli ipler ile örülen lifler, patikler, havlu kenarları gelmektedir. Bunlar bit çeyizin olmazsa olmaz parçalarını oluşturmaktadır.

El örgüsü tığ işi lif örnekleri çok fazla çeşitliliğe, modele ve örneğe sahiptir. Yapacağınız lifleri dilerseniz tek renk ip kullanarak dilerseniz de birden fazla ipliği bir arada kullanarak yapabilirsiniz. Ancak 2 ve daha fazla renk ipin kullanıldığı modeller ön plana çıkmaktadır. lif örerken mutlaka canlı renkler tercih ediniz. Böylelikle yapmış olduğunuz lif modeli kendini daha iyi gösterecektir. Bunun yanı sıra ise öreceğiniz lif ipinin rengi kadar kalitesine de dikkat etmelisiniz. Eğer ördüğünüz üründen memnun kalmak istiyorsanız mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokuya sahip ipleri tercih etmelisiniz. Aksi halde kullandığınız kalitesiz ve naylonsu ipler emeğinize yazık edecektir.

Tığ ile yapılan lifler şiş ile yapılan liflerden daha fazla tercih edilerek örülmektedir. Sizlerde el becerilerinizi kullanarak rahatlıkla lif örebilirsiniz. Lif örerken en çok tercih edilen nohut örgü yöntemi ilk bakışta size zor ve karmaşık gibi gelebilir. Ancak yapımı oldukça basittir. Yapımını kavradığınızda tüm lif modellerini bu örgü yöntemi ile yapabilirsiniz.

Tığ ile yapılan en yeni lif modelleri arasında dikkat çeken lif modeli yıldız lif, kalp ve çilek lif modeli olmaktadır. Son zamanlarda en çok tercih edilerek örülen lif modelleri bunlardır. Çeyiz sandığınızı süslemek ve eksik kalan liflerinizi tamamlamak isterseniz bu modelleri seçerek sizlerde çeyiz sandığınıza ekleyebilirsiniz.

Tığ ile yapılan en yeni lif örnekleri arayanlar bayanlar sitemizde yer alan görselleri inceleyerek karar verebilirler. Beğendiğiniz modeli en sevdiğiniz renkler ile buluşturarak aradığınız şıklığı ve farklılığı yakalayabilirsiniz. Son zamanlarda yapılan liflerde daha çok kırmızı, pembe, yeşil, beyaz ve sarı renkler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git