Tığ İşi Örgü Pelerin Yelek Modelleri

Örgüden sonra kadınlarımızın kullandığı yöntemlerden bir diğeri ise tığ ile işlemektir. Tığ günümüzde birçok kadının kullandığı işleme sanatından biridir. Televizyonların üstünden hiç eksik olmayan beyaz örtülerden tutun, çeşitli yeleklere ve tülbentlerin uçlarındaki süslemelere kadar hayatımızın neredeyse her günü tığ ile işlenmiş birçok şey ile karşılaşabiliriz. Tığ ile yapılan işlerden biri olan kadınların gözdesi örgü pelerin yelekler ise tığ ile işleme sanatında bir vazgeçilmezdir.

Basit yapımı ve pratikliği sayesinde birçok kadının sevdiği tığ işi örgü pelerin yelek, kız çocuklarınıza yapabileceğiniz harika bir yelek. Yumuşak olması sayesinde kız çocuğunuzun rahat etmesini sağlayacak olan bu yelek pelerin şeklinde görünümü sayesinde şık aynı zamanda da kızınızı sıcak tutacak çok şirin detaylara sahip. Annelerin her belirli dönem kız çocuklarına mutlaka giydirdiği, önündeki şirin ponponları sayesinde çocuğunuzun ilgisini çeker. Aslında çocukların büyüdüğünde ”Nerede benim o güzelim ponponlu yeleğim?” diyerek hatırladığı manevi değere sahip olan yeleklerdir bunlar. Birçok modeli bulunan tığ işi örgü pelerin yelekler 6 numaralı şiş ile örülüyor. Haraşo ve düz tekniklerin karışık kullanıldığı bu yelek birçok televizyon programlarında da sık sık gösteriliyor. Bu sayede birçok ev hanımı bir şeyler öğreniyorlar. Bilmeyen insanlar tığ işini bilenler ise yeni modeller ve motifler keşfediyor. Bizden bir tavsiye olarak, çocuğuna işleyebileceğiniz yeni yelekler için sık sık Derya Baykal’ı izleyebilirsiniz.

Çocuğunuza güzel bir yelek işlemek istiyorsanız bizim önerimiz tığ işi örgü pelerin yelekti. Unutmayın, emeğinizi kattığınız her şey en güzelidir. Sizler için en güzel tığ işi örgü pelerin yelek modellerini bir araya getirdik.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git