Tığ İşi Örgü Yelek Modelleri Ve Yapılışı

Tığ İşi Örgü Yelek Modelleri Ve Yapılışı

Kış aylarına girmiş bulunmaktayız. Bundan dolayı da soğuk havalara dikkat etmemiz gerekiyor. Bu soğuk kış günlerinde ısınmak için önemli bir araç olan yelek yapımını sizlerle paylaşacağız. Biz sizlere Tığ İşi Örgü bolero yelek yapımını anlatacağız.

tig-isi

Tığ İşi Örgü Yelek Modelleri Ve Yapılışı

Herkes tarafından kolayca yapılabilen Örgü Yelek Modelleri ne örnek çalışmadır. Eğer tığ işi örgü çeşidini seviyorsanız bu örnek sizin çok hoşunuza gidecek. Yelekteki desenimiz 90 ile 100 cm arasında olacaktır. Boyutunu siz ayarlamalısınız. İster tek renk isterse renkli olarak örebilirsiniz. Desen oldukça kolay ve basittir. Bu modelimizde tığımız 3.5 mm olmalıdır. Hadi başlayalım.

lif-motifleri

İlk olarak 5 zincir çekiyoruz ve halka oluşturuyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapıyoruz. Sonra tekrar 3 zincir çekip 3 trabzan yapıyoruz. Aynı işlemi iki kez tekrar ettikten sonra ilk yaptığımız sıraya bağlıyoruz. Şimdi ki turda ise 4 zincir çekiyoruz ve ilk boşluğa trabzan ile batıyoruz. Sonra yanına 2 trabzan yapıyoruz ve devam ediyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip yanına 3 trabzan yapıyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip diğer köşeye atlıyoruz. Ve aynı işlemi sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

tig-ile-orgu-nasil-yapilir

Daha sonra 4 zincir çekip ilk boşluğa 3 trabzan yapıyoruz. Sonra 1 zincir çekip köşeye geçiyoruz ve ilk turdaki gibi 3’lü trabzan grubu yapıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz. Sıra sonuna gelince 1 zincir çekip ilk çektiğimiz zincire bağlıyoruz. Bu şekilde örerek motifi büyütüyoruz. Göz kararı büyüklüğüne karar verene kadar örmeye devam ediyoruz. Desen istediğimiz boyuta geldiğinde kol kısımlarını katlayıp trabzan veya şık iğne örerek birleştiriyoruz.

tig-isi

Kol ve beden kısımlarını ölçülerinize göre ayarlamayı unutmayınız. Katladıktan sonra yaka kısmını istediğiniz trabzan şeklinde örerek bitirebilirsiniz. Böylece örme işlemini bitirmiş olduk. Ve Tığ İşi Örgü Yelek Modelleri Ve Yapılışı nı kolayca öğrenmiş olduk.

Siz de modelinizi tam olarak bitirdiğinizde göreceksiniz ki çok şık ve zarif duracaktır. Bu örneğimizi renkli ve zevkinize uygun bir biçimde yaparsanız uzun süre giyeceğinizi düşünüyoruz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git