Tığ İşi Yaprak Örgü Modeli

Hanımların el becerisine göre şekil alan motifler, giyeni mutlu ve serin havalarda soğuktan korurken minnettarlık ifadesi oluşturmaktadır. Örgü olarak ördüğümüz kıyafetlerin dışında kıyafetleri süslemek için kullandığımız tığ işi, dantel ve örgü motiflerde bulunmaktadır. Özellikle kız çocuklarının kıyafetleri için ideal olan tığ işi yaprak örgü modeli yapılışı ile sizlere sunuyoruz.

Başlangıçta birkaç zincir çekerek koyu yeşil iple yaprağımızın damarlarını oluşturabiliriz. Ardından yaprağın yan tarafları için tırabzanlar yapmamız ve başlangıçta ilmeksiz başladığımız tırabzanlarımıza ilerledikçe ilmekli şekilde kavisli bir görünüm veriyoruz. Yaprağın ucuna geldiğinizde sivri bir görünüm verdikten sonra diğer tarafı da kavisli şekilde hazırlıyoruz. Yaptığınız yaprak motifini kız çocukları için hazırladığınız kumaş ya da örgü çantalar, elbiseler, yelekler veya pantolonlarda örgü aplik olarak kullanabilir, modelinizi çiçeklerle zenginleştirebilirsiniz.

Tığ İşi Yaprak Örgü Yapılışı

Tığ işi yaprak örgü, çiçek, araba, ağaç, hayvan gibi daha pek çok figür ve motif ile örgülerinizi süsleyebilir, torunlarınıza, çocuklarınıza ya da akrabalarınıza hediye edebilirsiniz. Sade bir örgüyü hareketlendirecek ve daha hoş bir şekle sokacak olan örgü aplikeler ile örgüleriniz daha fazla ilgi görecek, daha fazla becerikli olduğunuzu düşüneceksiniz. Bunun dışında hediye ettiğiniz kişiler hediyenizi memnuniyetle kabul edecek, sık sık kullanmak isteyecektir. Yaprak motifleri özellikle ağaç ve çiçeklerle birlikte kullanılarak örgüye hareket ve güzellik katmaktadır. Sizde becerinizi dosta düşmana göstermek, sevdiklerinize güzel bir hediye sunmak istiyorsanız sade düz bir yelek örüp sağ ön kısmına 2 yaprak ve 1 çiçekten oluşan süsleme yapabilir ya da yeleğinizin eteklerini ellerinizle hazırladığınız yapraklarla döşeyebilirsiniz. Örgünüz bu şekilde daha da güzel görünecektir.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git