Tığ İşi Yazlık Yelek Modelleri

Tığ işi yazlık yelek modelleri, hem kış hem de yaz aylarında rahatlıkla kullanılır. Yün ip ile örülen tığ işi yelekler kışa uygun bir görünüm sağlarken, ince ve yün olmayan iplerden örülen tığ işi yelekler, her mevsim giyilebilir özellik taşır. Biz de sizler için yazlık yelek nasıl örülür bunu paylaşacağız.

tig-isi-yazlik-yelekler

Tığ İşi Yelek Nasıl Yapılır?

Tığ işi yelek yapımı için öncelikle istediğiniz renkte bir ip seçin. Daha sonra örgüye sihirli halka ile başlayın. 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapın. Sonra 1 zincir çekip 3 trabzan daha yapın. 6 yaprak olacak biçimde örmeye devam edin. İkinci tura da 3 zincir çekerek başlayın.

tig-isi-yelekler

İlk yuvaya 3 trabzan yapın. 1 zincir çekip 3 trabzan daha yapın. Sıra sonuna kadar aynı şekilde bu üçlü grubu tekrarlayın. Diğer turda yuvaların içine ilk yuvaya 3 trabzan yapın. Sonraki yuvaya da aynı işlemi tekrarlayın. Sıra sonuna kadar devam ettirin.

tig-isi-yelek-modelleme

Bir sonraki turda iki ör bir arttır tekniği ile örmeye devam edin. Sonraki turu da 3 ör 1 arttır şeklinde örün. Arttırma işlemi için aynı yere 3 trabzan yapıp 1 zincir zincir çekip tekrar 3 trabzan yapın. Bu arttırma işlemini 8 ör 1 arttır şekline gelinceye kadar devam edin.

tig-isi-yelek-yapilisi

Kol genişliğine gelinceye kadar arttırarak örmeye devam edin. Yelek istediğiniz genişliğe gelinceye kadar arttırarak örme işlemini devam ettirin. Kol genişliğine geldiğinde, zincir çekip ilmek atlayıp sık iğne ile batıp örmeye devam edin. Kol için örgü üzerinde iki adet zincirli kısım bulunuyor. Bu zincirlerin üzerine örnek kurup örmeye devam edin. Birkaç tur ördükten sonra işlemi bitirin. Bu sayede çok şık bir yeleğe de sahip olmuş olursunuz.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git