Tığ Oyası Kelebek Modeli Yapımı

Tığ oyası kelebek modeli yapımı ile iğne oyası modelleri paylaşımlarımıza devam ediyoruz. Ev hanımlarımızın özellikle severek yaptığı iğne oyası modelleri ile ilgili elimizden geldiğince güncel ve güzel paylaşımlar sunmaya çalışıyoruz. Güzel işler çıkarmak için zaman ayırılması gereken iğne oyası işleri, gerçekten sabır gerektiriyor. İğne Oyaları & Dantel Örnekleri youtube kanalından paylaştığımız Tığ oyası kelebek modeli yapımı için gerekli malzemeler;

  • İstediğiniz renkte bir adet tülbent veya yazma
  • Farklı renkte üç adet oya ipliği
  • 21 numara tığ
  • Makas ve çakmak

Tığ oyasına başlamadan önce yazma kenarına 1 sıra zürafa yapılmasını tavsiye edilir. Sonrasında 3 adet zürafa, 1 kere küçük örümcek ve ardından 6 kere zürafa yapıyoruz. Yapılan 6 zincirli halkanın içerisine kelebeği örmek için 1 kere sık iğne yapıp ipi değişiyoruz. 6 kere zincir çekildikten sonra 1 kere üçlü trabzan yaparak videodaki gibi her seferinde tığa tel üstü alıp 10 adet dolgu yapıyoruz ve yavaşça tığı içinden geçirerek topluyoruz. Aynı dolgudan 1 adet daha ördükten sonra tepelelerine sık iğneden 2 yarım daire ördüyoruz ve bu şekilde kelebeğin sağ kanadı oluşuyor.

Kelebeğin kanatları arasına 2 adet küçük örümcek yapıp sonrasında aynı şekilde 2 adet daha dolgu yaparak sol kanadı oluşturuyoruz.
Son olarak ip değiştirerek daha önce yaptığımız küçük örümcekleri çekerek içlerine 3er adet kirpik yaparak tığ oyası kelebek modelimizin sonuna geliyoruz.

Şimdi sizlere tığ oyası kelebek modeli yapımının videosunu paylaşıyorum. İğne Oyaları & Dantel Örnekleri kanalından paylaştığımız videoyu sunanlara çok teşekkürler. Umarım sizlere faydası olur. Görüntülü ve anlatımlı bir paylaşım olan bi video sayesinde tekrar tekrar izleyip, rahatlıkla iğne ve tığ oyası modelleri yapabileceksiniz.

Örgüişlerim sitemizi ve facebook sayfamızı takip etmeye devam edin. Hepinize örgü dolu, sevgi dolu günler dileyerek bir konumuzun daha sonuna geliriyoruz. Şimdiden ellerinize sağlık.


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git