Tunus İşi Tığ Oyası Yapımı Yazma Modeli

Merhaba örgü sever hanımlar. Yine sizler için çok güzel ve yapımı son derece zevkli olan iğne oyası modelleri ile ilgili bir paylaşım sunacağız. Konumuz, tunus işi tığ oyası yapımı yazma modeli. Ev hanımlarımız vazgeçilmezi olan iğne oyası modelleri ile sizlere yeni bilgiler sunmaya devam ediyoruz. İğne Oyaları & Dantel Örnekleri youtube kanalı aracalığı ile paylaştığımız detaylı ve videolu anlatım sayesinde çok daha kolay, zorlanmadan iğne oyası modelini yapabileceksiniz.Şimdi yavaş yavaş iğne oyamızın yapılışı ile ilgili detaylara geçelim.

Tunus İşi Tığ Oyası Yapımı Yazma Modeli İçin Gerekli Malzemeler;

  • 1 tane istediğiniz renkte yazma
  • 1 tane yeşil oya ipliği
  • 2 tane farklı renkte oya ipliği
  • Makas
  • Son olarak 1 tane 22 numara tığ

En başında yazma kenarımıza bir sıra zürafa yapıyoruz.

Oyamızın çimen bölgelerini oluşturmak için 1 adet trabzan yapıp sonra 3 adet zincir çekip trabzanın üst kısmına sabitlemiş oluyoruz.

Sırada tunus işi çiçek yapımı kısmı var. En başında 10 adet zincir çekip 5.ci zincire dönüş yapıyoruz. Geri kalan 5 zincir içine ise  Tunus işi tekniğini uyguluyarak batıyoruz. Tümünü yapıp sonrasında tek tek başlarından çıkarak başlangıç noktasına dönüyoruz.

tunus işi tığ oyası yapımı

tunus işi tığ oyası yapımı

Aynı işlem ile tam 13 sıra yapıyoruz. Son sıradaki bittikten sonra klasik sık iğne yapıp diğer uca geçiş yapıyoruz.

Şimdi 1 tel üstü alıp her zincirin üzerine 2  dolgu yapıyoruz ve en sonunda dolguları topluyoruz. Böylece Tunus işi çiçekler bitiyor.

Bu tığ oyası için çiçekleri önceden yapıp biriktirmenizde yarar var, oyanın alt kısmını yaptıkça ekleyip ekleyip ilerlemeniz bakımından.

İğne oyası modelleri ile ilgili paylaşımlarımız devam edecek.

Detaylı tığ oyası yapımımız bittiğine göre, sizlere video anlatımını paylaşmak vakti geldi. Video sayesinde tekrar tekrar izleyip, çok kolay ve zorlanmadan tunus işi tığ oyası yapabilirsiniz. Hepinize örgü dolu, sevgi dolu günler dilerim. Şimdiden kolay gelsin.Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git